31

maja

Rubin - co to jest?

Biżuteria z rubinem zachwyca od wieków. Symbolizuje pasję, namiętność oraz moc. To obiekt pożądania kobiet na całym świecie. Przez wiele osób uważany jest za kamień miłości, który tak naprawdę ma siłę hipnotyzowania. Nazywany kroplą krwi z serca matki Ziemi. Dlaczego będzie to tak cenny kamień? Warto się o tym przekonać sprawdzając jakie ma właściwości.

Pochodzenie

Co takiego powinniśmy o rubinie wiedzieć? Jak łatwo się domyśleć nazwa pochodzi od koloru a więc łacińskie ruber co oznacza czerwony.Tak samo jak szafir jest to odmiana kordunu a więc jednego z najtwardszych minerałów. Dzięki atomom chromu rubin posiada intensywną barwę. Wspominany związek występuje na ziemi rzadko i właśnie dlatego rubin jest tak bardzo ceniony.

Występowanie

Najbardziej drogocenny a co za tym idzie również najbardziej oczekiwany będzie kamień o kolorze czerwieni krwi gołębiej – to tak naprawdę głęboka czerwień z niebieskim odcieniem. Takie kryształy pochodzą przede wszystkim z Birmy. Olśniewające minerały wydobywa się z Tajlandii, Afganistanu. Tanzanii czy też na Sri Lance. Co bardzo ciekawe duże kamienie są nawet droższe niż diamenty. Dlatego można powiedzieć, że to jeden z bardziej cenionych obecnie kamieni, który przez wiele osób traktowany jest jako wyjątkowy. Możliwe, że dzięki temu również budzi tak wielkie zainteresowanie jest tak chętnie wybierany do biżuterii.

rubin występowanie

Przechowywanie

Jak powinno się dbać o biżuterię z rubinem? Sprawa jest bardzo prosta. Raz w miesiącu należy kamień opłukać czystą wodą i położyć w miejscu pełnym słońca. Energia słoneczna będzie dodawać intensywności i sprawi, że kamień będzie wracał do swojego pięknego koloru.

Znaczenie

Jakie właściwości będzie skrywać przed nami właśnie ten wyjątkowy minerał? Dla niektórych to kamień przynoszący szczęście, optymizm, symbol miłości, ognia czy pasji. To właściwie nieliczne określenia rubinu. Energia klejnotu będzie przywracać siłę do życia i dodaje męstwa, a główną siłą będzie przede wszystkim miłość. Warto także wspominać o leczniczych właściwościach kamieni szlachetnych, o których można coraz częściej słyszeć. Niektórzy twierdzą, że rubin poprawia nasz sen wpływa na uśmierzanie bólu, wzmacnia serce, a także będzie wpływać na proces gojenia się ran i ogólnej regeneracji organizmu człowieka. Jest to ulubiony kamień zakochanych i rewolucjonistów. Mówi się, że leczy serce oraz duszę. Rubin jak widać ma przypisywanych rzeczywiście wiele różnych właściwości, to kamień wyjątkowy, o którym naprawdę wiele będzie można mówić.

Zobacz również