4 pytania, które należy zadać jubilerowi przy zakupie certyfikowanych luźnych diamentów
24

maja

4 pytania, które należy zadać jubilerowi przy zakupie certyfikowanych luźnych diamentów

Chociaż nie ma nic złego w zakupie gotowego zaangażowania pierścień od jubilera, kupując luźne kamień pozwala na stworzenie bardziej spersonalizowane i niepowtarzalny pierścień dla kogoś specjalnego.

Zakup certyfikowanego luźne diament może wydawać się trudne zadanie, zwłaszcza jeśli nie są zaznajomieni z 4 C's lub jak diamenty są oceniane. Poza kształt diamentu, do gołego oka, wiele diamentów może łatwo pojawiają się podobne - nawet gdy są one zdecydowanie nie!

Jednak nie musisz stać się ekspertem diamentów z dnia na dzień, aby kupić odpowiedni kamień, wystarczy pamiętać o smaku i stylu życia osoby, która będzie nosić pierścień, i zadać jubilerowi kilka prostych pytań.

1. Jaka jest dokładna waga karatowa?

Carat mierzy masę diamentu. Podczas gdy diament carat nie musi koniecznie określić jakość diamentu, jest to bardzo dobry wskaźnik ceny diamentu.

W większości przypadków, jubilerzy zaokrąglają w górę, jeśli chodzi o karaty, więc pytając o dokładną wagę karatową i cenę za karat, będziesz w stanie porównać dostępne luźne diamenty na sprzedaż bardziej dokładnie.

diament

2. Czy mogę zobaczyć kilka innych klejnotów z tego samego gatunku?

Tutaj, stopień odnosi się do diamentu kolor, jasność i carat, więc widząc kilka diamentów z tego samego stopnia pozwoli Ci określić jakość cięcia, najważniejsze właściwości diamentu.

Niestety, cięcie jest naprawdę trudne do określenia, nawet przez profesjonalistów. Idealne cięcie dla pawilonu na luźne okrągłe cięcie diamentu jest 41 stopni, ale nie każdy diament może być cięte do tego kąta. Mniej niż idealne cięcie nie oznacza, że masz zły diament, ale im dalej odchodzi od 41 stopni, tym bardziej blask będzie cierpieć. Najlepszym sposobem, aby ocenić jest obserwować, jak światło porusza się przez diament i zaufać swojemu oku.

3. Czy możemy zabrać ten diament na spacer?

Nie mówimy, że należy ukraść żadnych diamentów, ale należy poprosić jubilera, aby zobaczyć go pod różnymi źródłami światła. Większość sklepów jubilerskich używać oświetlenia, które sprawia, że diamenty wydają się bielsze (tj. lepszej jakości). Niestety, większość ludzi nie spędzają tyle czasu pod oświetleniem sklepu jubilerskiego. Ważne jest, aby zobaczyć, jaki kolor diamentu wygląda jak w naturalnym świetle lub pod fluorescencyjne.

Zakup diamentów online może również ułatwić decyzję, gdy kupisz certyfikowane luźne diamenty, które są oceniane w oparciu o ich kolor. Następnie można porównać do GIA mistrza zestaw kolorów, lub spojrzeć na naszej diamentowej tabeli kolorów, aby uzyskać poczucie diamentu jakości kolorów.

4. Czy mogę zobaczyć certyfikat?

Jest to prawdopodobnie najważniejsze pytanie, które można zadać, jeśli inwestujesz w diament. Certyfikat da Ci informacje o diamentu cięcia, kolor, jasność i carat, a także inne czynniki, takie jak polski, symetria i czy to było traktowane w celu poprawy jego wygląd.

Najbardziej zaufane certyfikaty pochodzą z GIA. Certyfikat GIA mówi, że Twój kamień został wysłany do niezależnego laboratorium, aby został przetestowany i oceniony przez ekspertów. Zauważ, że certyfikat GIA i certyfikat od gemmologa przeszkolonego przez GIA nie są tym samym. Jeśli jubiler nie może pokazać certyfikacji dla diamentu, to jest twój znak, aby odejść.

Zakup luźne kamień nie musi być męka, a większość jubilerów będzie szczęśliwy, aby pomóc Ci dokonać właściwego wyboru. Ale po zakupie diamentu, Twoja praca nie jest skończona. Nadal musisz wybrać ustawienie.