Klarowność diamentów w pierścionkach, naszyjnikach i bransoletkach
14

kwietnia

Klarowność diamentów w pierścionkach, naszyjnikach i bransoletkach

Clarity jest jednym z głównych czynników do rozważenia przy inwestowaniu w diament. To jest diamentu jasność, która wpływa na to, jak światło przenika do wewnętrznej struktury kamienia. Wysoka ocena czystości oznacza, że diament wydaje się jasny i prawie przezroczysty.

Rola jasności diamentu jest bardziej istotne w niektórych elementów biżuterii niż w innych. Dla diamentu zaangażowania pierścień, jasność zapewnia iskrę i ogień, który sprawia, że diament tak pożądane. Nudne zaangażowanie pierścień nie jest dużo z showstopper. Ale co z kolczykami? Lub bransoletki i naszyjniki? Dla każdego rodzaju biżuterii, jasność jest ważne ... ale w niektórych przypadkach, nie tak ważne, jak inne aspekty diamentu.

Diamond Clarity w Engagement Rings: VS2 lub wyższa

Pierścienie (zwłaszcza diamentowe pierścionki zaręczynowe) są bardzo dotknięte przez jasność kamienia centralnego. A clarity grade will range from Internally Flawless ("F" lub "IF") to Included (lub "I"). Kamień, który ma "Included" jasność może być marred przez pęknięcia, duże skupiska kryształów wewnątrz kamienia, widoczne depozyty węgla, a nawet chipy.

Pomiędzy nieskazitelną przejrzystością idealnego kamienia a "mocno włączonym" kamieniem, istnieje wiele wariantów w klasach przejrzystości. However, the lowest grade that buyers should choose for a engagement ring center diamond is SI1 - this grade stands for "Slightly included".

pierścionek

SI1 klasy może wystarczyć dla mniejszego budżetu, jak większość wad w SI1 diamentu jasności są widoczne tylko pod powiększeniem i nie powinny ulec pogorszeniu z diamentu blask. Jednak wybór wyższej klasy czystości zapewnia, że integralność solitaire i jego piękno nie są poświęcane. Rzuć okiem na nasz przewodnik po przejrzystości diamentów dla osób kupujących po raz pierwszy, aby uzyskać więcej informacji.

Klarowność diamentów w obrączkach ślubnych: SI2 (lekko wliczone) lub wyższa

Diamentowe pierścionki zaręczynowe posiadają dominujący kamień centralny, ale obrączki ślubne są zazwyczaj prostsze w konstrukcji. Większość obrączek ślubnych, które zawierają diamenty mają mniejsze kamienie osadzone w zespole, więc żaden pojedynczy diament nie stoi najwyżej. Czy rząd kamieni jest pave set lub kanał ustawić, jasność nie jest niezwykle ważne dla odwołania mniejszych diamentów.

Since the diminutive size of these diamonds makes flaws more difficult to notice, buyers can select diamonds with lower clarity grades. Wedding bands nie są przeznaczone do produkcji niesamowite ognia, a często, diamenty działają jako delikatne szczegóły, a nie dramat centerpiece.

Klarowność diamentów w bransoletkach: SI2 lub wyższa

Diamentowe bransoletki tenisowe są elementem inwestycyjnym, który może być noszony z czymkolwiek. Podczas gdy kolor i szlif diamentu mają znaczenie dla optymalnego piękna w bransoletce, czystość może być poświęcona... trochę. Diamenty w bransoletkach tenisowych są często małe, więc trudno jest dostrzec jakiekolwiek wewnętrzne wady lub zmętnienie.

SI1 lub SI2 są najniższe klasy przejrzystości, które kupujący powinni zaakceptować w diamentowych bransoletkach tenisowych, ale kolor i cięcie nie powinny być poświęcone (zawsze kupuj dla wyższych klas).

Jednokaratowe diamentowe bransoletki tenisowe sprzedawane przez Brilliance posiadają klasy czystości SI (lekko wliczone) lub wyższe oraz wysokie oceny dla cięcia i koloru.

Klarowność diamentów w wisiorkach: SI1 lub wyższa

Podobnie jak w przypadku pierścionków zaręczynowych, klarowność jest ważna dla wyglądu diamentowego wisiorka. Wiele wisiorki są przeznaczone do siedzenia u podstawy szyi lub gardła, wymagają uwagi. For a pendant, choose a diamond that radiates fire and select high grades across cut, color and clarity. Podczas gdy niektóre SI2 klasy kamienie mogą być bardziej ekonomiczne, badania poszczególnych kamieni, aby zrozumieć wewnętrzne wady. Dla optymalnego piękna, zdecyduj się na SI1 lub wyższą.

Rola jasności jest najbardziej wyraźna przy zakupie kamieni solitaire centerpiece dla wisiorków i pierścionków zaręczynowych. Dla kawałków inwestycyjnych solitaire, zdecydować się na wysokiej klasy jasności, aby zapewnić optymalne piękno i ogień. Niższe klasy jasności, jednak mogą być wybrane do diamentu zespoły weselne i diamentu bransoletki tenisowe. Kiedy obniżenie klasy przejrzystości, inwestować w wyższej barwy i cięcia, tak, że nie tracą piękno diamentu.