Piękno brylantów
27

kwietnia

Piękno brylantów

Magia brylantów i złota jest wyjątkowa i tak naprawdę trudno będzie się jej oprzeć. Kobiety chętnie sięgają po biżuterię z diamentami, które gwarantują wspaniały blask, grę świateł. Biżuteria, która jeszcze kilka lat temu była traktowana raczej nonszalancko stała się tak naprawdę elementem królującym na wybiegach.

Diament

To symbol trwałości oraz ponadczasowości. Każdy diament ma to do siebie, że jest niepowtarzalny. Diament to najlepsza, najczystsza krystaliczna postać węgla. Po tym jak zostanie oszlifowany stanie się brylantem. Poddaje się go obróbce chemicznej, laserowej, niekiedy tradycyjnej termicznej. Diamenty są syntetycznie barwione. W taki sposób powstaje klejnot, który znajduje swoje miejsce w pierścionku zaręczynowym, kolczykach, broszkach czy wisiorkach. Biżuteria z użyciem brylantów ma różne ceny. Będą one uzależnione od ilości karatów, koloru czystości kamienia. W sklepach sieciowych trudno będzie o taki wyjątkowy, niepowtarzalny element. Niestety trzeba się liczyć z tym, że tam wszystkie elementy są podobne. Pracownie autorskie artystów są takim miejsce, gdzie uda się stworzyć najlepsze możliwe rozwiązania.

pierścionek z brylantem

Z czym powinniśmy łączyć brylanty?

Pojawia się pytanie z jakimi elementami najlepiej łączyć brylanty. Sprawdzi się białe złoto, platyna, biała ceramika. Biel podkreśla wyrafinowanie faktur, estetyczne właściwości wyrobu. Może również mieć zróżnicowane odcienie. Biżuteria w takim kolorze ma minimalistyczną formę, ale wykonywane jest z wyjątkowych materiałów. Kolor może nawiązywać do pory roku. Błyszczące kamienie wyglądają również doskonale w oprawie z matowej czerni, która będzie przygotowana z nowoczesnymi materiałami. Będzie odporna na zarysowanie.

Wśród tej zmieniającej się mody widać, że w ostatnich latach coraz większe znaczenie ma moda retro. To połączenie ładu oraz symetrii. Obecnie stawia się na biżuterię, która może być repliką propozycji sprzed lat.

Czy warto postawić na broszkę?

Broszka to taki element, który jest szczególnie wyeksponowany. Tam właśnie kamienie czy perły będą się wyjątkowo mienić i będą bez wątpienia prezentować się zachwycająco. Broszka może zachwycać doskonale ułożonymi kamieniami, prezentuje się wyjątkowo. Warto oczywiście stawiać na broszkę również dlatego, że będzie ona odpowiednio wyeksponowana, natomiast inne elementy nosi się bliżej ciała. Z drugiej strony jednak nie może być tak, że broszka będzie przytłaczać naszą stylizację. Na pewno nie można przesadzić z jej rozmiarem, ponieważ może ona zburzyć estetyczny efekt.