Kolczyki a rysy twarzy – jak dobrać stylową biżuterię? cz. I
11

maja

Kolczyki a rysy twarzy – jak dobrać stylową biżuterię? cz. I

Kobiety noszą kolczyki bardzo chętnie i nie ma w tym nic dziwnego. Nie ma nic lepszego niż biżuteria, by skutecznie podkreślić kobiecą urodę. Wystarczy dobrać inne uczesanie pomyśleć o dodatkach i będzie można mówić o tym, że dojdzie do wyjątkowej zmiany estetyki. Jeśli biżuteria ma dobrze spełniać swoje zadania to oczywiście najważniejsze będzie jej dobranie w odpowiedni sposób i tutaj będzie trzeba się trzymać konkretnych zasad doboru biżuterii. Jaki kolczyk będzie w stanie podkreślić piękno twarzy? Jaką biżuterię wybrać do pracy a jaką na randkę? Postaramy się coś podpowiedzieć.

Na początek będzie trzeba określić sobie jakie mamy rysy twarzy. W taki sposób będzie można wybrać taki rodzaj kolczyków, który będzie podkreślał idealnie urodę. Może się wydawać, że to mały dodatek i nie będzie wiele zmieniał w wyglądzie, a w praktyce wygląda to jednak tak, że ta zmiana będzie rzeczywiście spora i trzeba umieć to wszystko dobrać. Źle wybrana biżuteria będzie przynosić więcej szkód niż korzyści. Jeśli para będzie źle dobrana będzie można ją podarować komuś bliskiemu. Ale po co dopuszczać do takich sytuacji, lepiej będzie oczywiście postarać się o wybranie takiej propozycji, która będzie nam odpowiadać najlepiej.

Wiele kobiet nie wie jak określać kształt twarzy. Aby ocena była odpowiednia należy zaczesać włosy do tyłu i nałożyć opaskę, która będzie przytrzymać niesforne kosmetyki. Potem trzeba będzie się przyjrzeć twarzy. Każda twarz będzie inna, o tym jakie rysy mamy decyduje czoło, podbródek oraz kości policzkowe. Najbardziej pożądany będzie przez kobiety owal, ale nawet jeśli twarz ma inny kształt nie będzie problemem wybranie dobrych kolczyków.

jakie kolczyki wybrać

Twarz owalna i okrągła

Powszechnie uważa się, że owal twarzy uważa się za idealny, ale nie znaczy to, że posiadaczki innych rysów nie muszą przejmować się wyglądem kolczyków i każde będą dobrze wyglądać. W takim przypadku najlepiej będą się sprawdzać kształty geometryczne. Najmocniej cechy twarzy podkreślać będą koła, perełki, diamenty czy ćwieki. Przy owalu raczej będzie trzeba unikać płaskich i wiszących kolczyków, które wydłużają niekorzystnie twarz. Jeśli buzia jest okrągła to będzie można zdecydować się nawet na kolczyki, które sięgać będą ramion i one również będą się dobrze prezentować. Można także eksperymentować z różnorakimi krzywiznami, które podkreślą twarzy i nadadzą jej wyrazistości. Trzeba będzie unikać raczej wszelkich dodatków, które kształtem przypominać będą kształt twarzy, ponieważ nie będzie to dobrze wyglądać.