Kolczyki a rysy twarzy – jak dobrać stylową biżuterię? cz. II
27

maja

Kolczyki a rysy twarzy – jak dobrać stylową biżuterię? cz. II

Twarz kwadratowa to przede wszystkim ostre rysy, które można złagodzić delikatną biżuterią. Doskonałym rozwiązaniem są ozdoby kuliste, okrągłe, a także o nieregularnych kształtach. Zdecydowanie należy natomiast unikać ozdób o kształcie kwadratów, prostokątów i trapezów, czyli o ostrych kształtach.

Idealnym rozwiązaniem są modne w tym sezonie srebrne kolczyki, które minią się różnorodnością kształtów. Do lamusa odeszły natomiast tandetne delfinki i gwiazdki,ustępując miejsca wzorom bardziej dziewczęcym i kobiecym, czyli różnego rodzaju perełki, bąbelkowe misiaki w chanelowskim stylu, które dodadzą stylizacji lekkości i niepowtarzalności.

Subtelnych ozdób wymaga także twarz w kształcie trójkąta, w tym przypadku wskazana jest biżuteria, która zrównoważy proporcje twarzy. Doskonale sprawdzą się w tej sytuacji rozwiązania węższe u góry i szersze u dołu, owalne, o kształtach obłych i okrągłych.

Unikać należy długich lub pociągłych kolczyków oraz schodzących się w jednym punkcie – wyostrzają one rysy twarzy.

modne kolczyki

Modne noszenie kolczyków - porady

Jeśli mamy świadomość własnych możliwości i potrzeb w zakresie rysów twarzy i kształtu kolczyków, możemy wybrać się na zakupy. Tutaj pojawia się kolejna kwestia – szukamy kolczyków na co dzień, czy od święta? Na oficjalne spotkanie czy imprezę w gronie przyjaciół?

W przypadku biżuterii, podobnie jak w wyborze ubrań, nie ma złotego środka – konieczne jest posiadanie co najmniej kilku par kolczyków,dostosowanych do różnych stylizacji.

Na pytanie, jak dobierać kolczyki, styliści posiadają różne odpowiedzi – jedno mówią, że kolczyki powinny współgrać z stylizacją, inni radzą, by dobierać kolczyki do okazji, jeszcze inni proponują zasadę kontrastu, dzięki któremu kreacja nabierze nietuzinkowego charakteru.

Kontrast to doskonały sposób, by swobodnie wyrazić siebie, podkreślić własną osobowość i indywidualizm.

Dopełnieniem stylizacji wieczorowych mogą być kolczyki zdobione kolorowymi kamieniami, kryształami czy cyrkoniami, które podkreślą piękno kreacji i dodadzą jej szyku.

Podczas sytuacji mniej oficjalnych, np. spotkania z przyjaciółmi, doskonałym rozwiązaniem będą propozycje asymetryczne, np. jeden kolczyk dłuższy, drugi mniejszy i bardziej subtelny. Wybór wzoru powinien być dostosowany do indywidualnych kształtów twarzy.

Casualowe rozwiązania oscylują wokół drobnych sztyftów w postaci cyrkonii, kryształków, perełek oraz kuleczek. Warto dodać, że kolczyki tego typu są wygodne i komfortowe w noszeniu.

W przypadku sytuacji bardziej formalnych zdecydowanie lepiej wybrać bardziej dyskretną biżuterię, np. złotych lub srebrnych kolczyków, dopełnionych kamieniami szlachetnymi lub półszlachetnymi. Kolczyki nie powinny być w tym przypadku zbyt krzykliwe ani dominujące, idealnie sprawdzą się krótkie, dyskretne rozwiązania.

Bardziej drapieżne wzory adresowane są przede wszystkim dla miłośniczek rockowej kultury.