1

maja

Biżuteria na ślub

Trudno jest sobie wyobrazić suknię ślubną bez wykończenia kreacji w postaci odpowiedniej biżuterii. Małe drobiazgi sprawiają, że nabiera ona dodatkowego blasku. Dobór odpowiedniej biżuterii ślubnej nie jest czymś, co można by bagatelizować.

Biżuteria ślubna powinna być odpowiednio dopasowana do sukni, welonu, ale także butów, które panna młoda na siebie założy. Ważne są tutaj praktycznie wszystkie cechy biżuterii, czyli trzeba zwracać uwagę na wzory i zdobienia, ale zacząć trzeba od wielkości biżuterii. Powinna być ona bowiem dopasowana nie tylko do sukni, ale może nawet przede wszystkim do samej panny młodej, jej sylwetki i kształtu ciała. Ważne jest też, by specjalnie nie poddawać się różnym trendom. Do niedawna wychodziło się z założenia, że do sukni ślubnej konieczny jest komplet, czyli naszyjnik, bransoletki i kolczyki, ale teraz wreszcie zauważamy, że nie wszystkie suknie ślubne tak naprawdę tego potrzebują i można sobie poradzić bez niektórych elementów.

jaka biżuteria na ślub

Biżuteria ze złota i ze srebra

Suknia ślubna jest najczęściej biała, co w dużej mierze wymusza zastosowanie srebra, które do takiej kolorystyki najlepiej pasuje. Zazwyczaj urozmaica się je cyrkoniami, które zapewniają ładny połysk i są w miarę dyskretne, co jest pożądane w tym przypadku. Takie połączenie jest bardzo eleganckie. Można zamiast cyrkonii zastosować także perły. Rzadziej na ślubach sięga się po złoto, które jest oczywiście piękne i pasuje do wielu panien młodych, ale nie zawsze pasuje do stroju. Z drugiej jednak strony, jeśli panna młoda ma jakiś element złotej biżuterii, którego nie chce pominąć, można bez problemu postawić na kremową sukienkę i wtedy złoto będzie idealnym dodatkiem.

Kolczyki

Najważniejsze na uroczystości weselnej są oczywiście obrączki i pierścionek zaręczynowy, ale ogromne znaczenie dla całościowego efektu posiadają zawsze kolczyki. Zwracają na siebie uwagę i też nie chcemy, by były one ukryte. Kolczyki są w stanie znakomicie ukoronować kreacje i ją wywyższyć. Powinny być dobierane przede wszystkim do kształtu twarzy panny młodej i powinny z nią kontrastować, czyli jeśli posiada się twarz trójkątną, należy akcentować kolczyki z dużym dołem, a do twarzy kwadratowej trzeba dobierać kolczyki podłużne i obłe. Rysy twarzy w ten sposób można skutecznie złagodzić i podkreślić najlepsze cechy wygląd u panny młodej. Kolczyki trzeba przymierzyć przed zakupem, ponieważ wybieranie ich razem z suknią ślubną może spowodować, że do sukni będą pasowały idealnie, ale już trochę mniej do panny młodej.