Jak dobrać biżuterię, by podkreślić atuty urody?
23

kwietnia

Jak dobrać biżuterię, by podkreślić atuty urody?

Biżuteria to atrybut kobiecości, noszona jest codziennie i od święta. To właśnie dzięki niej można zmienić naszą stylizację i nadać jej wyjątkowy charakter. Wybór jest naprawdę ogromny, pojawiają się bransoletki, naszyjniki, kolczyki, pierścionki i wiele innych propozycji. Co więc wybrać?

Zwróć uwagę na sylwetkę

Szukając doskonałej biżuterii dla siebie trzeba pamiętać, że musi ona pasować do figury. Kobieta powinna raczej rezygnować z dużych wisiorków i kolczyków wiszących, gdy jest niezbyt wysoka. Optycznie będzie to bowiem jeszcze bardziej skracać sylwetkę. Nie będą im sprzyjać także masywne dodatki, ponieważ powoduje się efekt przytłoczenia.

Dopasowane do kształtu twarzy

Jeśli chodzi o kolczyki powinno się je dopasować jako odmienne do kształtu twarzy. Jeśli jest okrągła stawiamy na prostokątne kolczyki i odwrotnie. Szukamy opcji kontrastującej do kształtu twarzy.

Odpowiedni kolor biżuterii

Istotne będzie również to, by kolor zgrywał się z tonacją naszego stroju, włosów a przede wszystkim musi pasować do oczu. Sprawdza się tutaj forma kontrastu. Do zielonych oczu odcień rubinu, do niebieskich bursztyn.

jaka biżuteria

Dodatki do stylizacji

Dzięki biżuterii można świetnie urozmaicić praktycznie każdą stylizację. Dlatego właśnie to będzie jej wielką silą. Wybór jednak nie jest całkowicie dowolny. Jeśli wybieramy błyskotki pamiętajmy o tym jakie okoliczności będą nam towarzyszyć. W sytuacjach oficjalnych krzykliwe oraz barwne dodatki mogą nie być zbyt mile widziane. Lepiej będą się sprawdzać propozycje klasyczne, nieco bardziej dyskretne.

Pamiętajcie o umiarze

Należy pamiętać, że nawet najpiękniejsze dodatki, jeśli zostaną wprowadzone w nadmiarze nie będą się dobrze prezentować. O wiele lepiej będzie tutaj postawić na minimalizm. Rola biżuterii to przede wszystkim skuteczne dopełnienie wyglądu, szczególnie gdy mamy zdobioną kreację będzie trzeba unikać nadmiaru kolczyków. W ten sposób unikamy modowego faux pas.

Możesz być oryginalna

Obecnie biżuteria z wyższej półki raczej zastępowana jest przez wyroby rękodzielnicze i nie ma w tym nic dziwnego, ponieważ hand made to propozycja z niską ceną ale również charakteryzująca się oryginalnością. Co dodatkowo ważne można zamówić fason od początku do końca taki jaki nam będzie odpowiadał. Można samemu wymyślać wzory, motywy, barwy, kolory czy nawet materiał z jakiego wszystko będzie wykonane. Wybierając dla siebie biżuterię trzeba pamiętać, że ważna będzie także wygoda użytkowania. W końcu mając biżuterię musimy się w niej dobrze czuć.