Naszyjnik i kolczyki – idealny komplet?
21

maja

Naszyjnik i kolczyki – idealny komplet?

Dobrze dobrana biżuteria potrafi całkiem odmienić strój. Jednak kluczową kwestię stanowi jej właściwe zestawienie – z polotem, ale i niezbędnym umiarem. Jak w tę zasadę wpisują się komplety biżuterii? Choć jeszcze niedawno komplety nie cieszyły się najlepszą renomą, dziś zdecydowanie wracają do łask. Projektanci proponują serie dopasowanych ozdób, a ich minimalistyczne zastosowanie pozwala stworzyć świetny efekt.

Siła minimalizmu

Minimalistyczna biżuteria ma same zalety – łatwo ją zestawić z każdym, nawet dość wyszukanym i rzucającym się w oczy strojem, nie przytłacza, nie skupia na sobie całej uwagi. W takich zestawach można się pokusić o powtarzalność motywów. Minimalizm to proste figury geometryczne, kamienie, blaszki – wbrew pozorom, bardzo różnorodne ozdoby. Warto jednak pamiętać, żeby nie zestawiać wiszących, długich kolczyków z łańcuszkami blisko szyi.

Urok umiaru

Jedno z najbardziej utartych powiedzeń dotyczących ubioru i stylizacji głosi „im mniej, tym lepiej”. Z całą pewnością o wiele lepiej jest założyć niemal niezauważalną biżuterię niż taką, która przytłacza i dominuje urodę. Warto więc włączyć krytycyzm podczas dobierania biżuterii i nigdy nie zakładać więcej, niż wydaje się to konieczne. Nieco bogatsze dodatki sprawdzą się na specjalne okazje, z kolei codziennie powinno się raczej stawiać na subtelne podkreślanie urody i stroju.

naszyjnik

Do czego pasują komplety biżuterii?

Wieczorne wyjście lub długo wyczekiwana impreza to idealna okazja, by zaprezentować światu efektowny komplet biżuterii. Tutaj umiar nie obowiązuje już tak mocno, jak na co dzień. Oczywiście, warto nadal kontrolować ilość biżuterii, by nie przytłoczyć nią stroju. Jednak bogaty naszyjnik czy wiszące kolczyki z kamieniami świetnie podkreślają wieczorowe kreacje. Ozdobność biżuterii można zrównoważyć, wybierając prostą, klasyczną sukienkę. Świetnie sprawdzają się komplety z kamieni szlachetnych, ale także biżuteria sztuczna – choć ta ostatnia jest stanowczo mniej strojna. Biżuteria w komplecie pozwala nadać dodatkom harmonii i jest stosunkowo bezpieczna – nie sposób źle dobrać jej elementów, używając kompletu.

Dopasowane prezenty

Znając gust i upodobania osoby, można dobrać dla niej wspaniały prezent pod postacią kompletu biżuterii. Wskazówkę może stanowić ulubiony kolor, kamień lub motyw. Komplet biżuterii w ozdobnym pudełeczku to stylowy, użyteczny prezent, który pozwoli odmienić niejedną kreację. Warto jednak postawić na ten wybór, gdy zna się choć trochę preferowane przez osobę wzornictwo.