Biżuteria ze srebra – idealny wybór zamiast złota
4

czerwca

Biżuteria ze srebra – idealny wybór zamiast złota

Gdy zobaczy się, jak wysokie są ceny złota możemy zapominać, że na rynku istnieje alternatywa tańsza i nie mniej piękna niż srebro. Dokładniej rzecz ujmując będzie to srebrna biżuteria. Czasami znajdziemy w sprzedaży coś naprawdę świetnego co nie będzie musiało rujnować naszego portfela. Jak to wygląda, jeśli chodzi o pierścionki?

Kupujemy je dla siebie albo też jako podarunek. W wielu przypadkach będzie to dobry pomysł na prezent. Jeśli dobrze je wybierzemy mogą się one prezentować nawet lepiej niż te propozycje wykonywane ze złota. Pierścienie wykonywane ze srebra funkcjonują tak naprawdę od wielu stuleci i długi czas oznaczały one wysoką pozycję społeczną, były poniekąd oznaką zamożności. Srebro było cenione, tak, żę pod kątem wartości ustępowało wyłącznie złotu. Tak jak już było wspominane, był to materiał szczególnie popularny, używany przez twórców biżuterii. W czasie, gdy złoto i ceny tego surowca idą w górę właśnie srebro staje się idealną alternatywą. Produkty są zdecydowanie tańsze a nie mniej piękne. Inne ciekawe produkty to naszyjniki. Można znaleźć wiele ciekawych elementów, które wyglądać będą naprawdę ciekawie. Pasować będą one do różnych stylizacji, będą eleganckie, majestatyczne. Bransoletki to także dodatkowy akcent dla kobiety. Trzeba jednak umieć je dopasować do stroju jaki będzie wybierany.

Propozycja uniwersalna na różne okazje

Biżuteria ze srebra to obecnie bardzo duży wybór i nie będzie ona ustępować produktem ze złota. Znajdziemy tutaj różnorakie opcje, dodatki w zależności od naszych upodobań i fantazji. Oczywiście wpływa na ten wybór ma również nasz portfel i finansowe możliwości. Zawsze jednak będzie taniej niż przy kupnie złota.

srebrna biżuteria

Jak więc wygląda cena srebra?

Cena jest stosunkowo niska, za kilkadziesiąt złotych znajdziemy już piękne ozdoby. Jednak to nie jedyna zaleta, taką biżuterię można również wykonywać na indywidualne zamówienie klienta, może mieć elementy zdobione i teksturę.

Matowienie srebrnej biżuterii

Nawet najpiękniejsze elementy ze srebra mogą z czasem tracić swój blask. Dlaczego biżuteria ze srebra będzie się robiła matowa? Tutaj problem wynika z procesu utleniania. Krótko mówią, jeśli chodzi o srebro wchodzi ono w reakcję z tlenem, ale to nie jedyna przyczyna. Negatywnie na wygląd srebra mogą działać również nasze kosmetyki. Odbarwienie będzie powodowane przez nasz pot. Dlatego w trakcie aktywności fizycznej lepiej będzie biżuterię z rąk zdejmować.

Ten problem można jednak pokonać, pod warunkiem, że będziemy uważać. Jeśli używamy perfum czy balsamów powinniśmy upewnić się, że nie pochlapiemy srebrnych dodatków. Unikamy moczenia biżuterii długotrwałego, ponieważ wtedy będzie się robiła matowa.