Na jaki pierścionek zaręczynowy się zdecydować?
15

maja

Na jaki pierścionek zaręczynowy się zdecydować?

Jeśli ktoś będzie chciał się zastanawiać pomiędzy diamentem a cyrkonią powinien brać pod uwagę to, że diament jest zdecydowanie bardziej odporny na czynniki mechaniczne, zabrudzenia i na długo będzie miał odpowiedni blask. Zakłada się, że na zaręczyny będzie on pasował właśnie doskonale. Ostatecznie wszystko zależy od upodobań kobiety. Niektóre bowiem nie wyobrażają sobie zaręczyn bez diamentu dla innych nie ma to większego znaczenia i wolą znacznie tańszą cyrkonię. Duże znaczenie ma styl życia, praca, budżet, biżuteria z cyrkonią powstaje z myślą o tym, by każdy niezależnie od dochodów mógł sobie pozwolić na ładną biżuterię.

Obecnie na jubilerskim rynku sporym zainteresowaniem cieszy się kamień określony jako moissanite. O ile diament od cyrkoni będziemy w stanie sami rozróżnić o tyle już moissanitu od diamentu nie da się odróżnić samodzielnie. Gołym okiem nie jesteśmy w stanie tego zrobić. Tutaj pomoc specjalisty będzie dla nas niezbędna. Potrzebuje on specjalnych narzędzi i wtedy może o tej sprawie wydać osąd. Moissanit to kamień, który idealnie imituje diament, ale jest zdecydowanie od niego tańszy.

Tak jak zostało powiedziane bez pomocy specjalisty jesteśmy w stanie odróżnić diament od cyrkoni i pomoc w tym zakresie nie będzie potrzebna. Jeśli chodzi o diament trzeba pamiętać, że to kamień szczególnie twardy, który nie ulega zniszczeniu. Cyrkonia zaś będzie z czasem się niszczyła i nie będzie już tak świetnie wyglądać. Jest ona jednak zdecydowanie tańsza. W jubilerstwie cieszy się ona sporym zainteresowaniem, ponieważ jeśli ktoś chce mieć biżuterię na co dzień to właśnie dla niego będzie idealna dostępna opcja. Nawet jeśli coś się stanie czy przypadkiem zgubi się taką biżuterię nie będzie to praktycznie problemem. Na zaręczyny lepszym wyborem jest jednak pierścionek z diamentem. Jeśli ktoś nie ma dużych środków to alternatywą będzie dla niego moissanite.

jaki pierścionek zaręczynowy

Diament to naturalny kamień, zaś jego wersja oszlifowana to właśnie brylant. Wytwarzanie kamieni syntetycznych od dawna budziło ludzką ciekawość. Dlatego zaczęto tworzyć w laboratoriach kamienie syntetyczne na wzór takich, które w naturze występują. Diament syntetyczny pojawił się w połowie wieku XX w USA oraz w Szwecji. Trzeba jednak pamiętać, że cyrkonia nie jest odpowiednikiem diamentu, to kamień bezbarwny, który swojego odpowiednika w naturze nie posiada.

Cyrkonia pojawia się w 1973roku. I od tego momentu stała się ona najważniejszym kamieniem syntetycznym jaki jest dostępny na rynku i używany w biżuterii. Jest znaczenie tańsza niż diament a traktowana jako jego imitacja.