2

kwietnia

Oczko z brylancikiem

Diamenty to kamienie, które w naszym kraju sprzedają się doskonale. Klienci kupują pierścionki z diamentowymi oczkami a tym samym jubilerzy starają się spełniać oczekiwania klientów i dlatego tworzą nawet najbardziej wyszukane wzory z tymi kamieniami. Mimo kryzysu w branży jubilerskiej, biżuteria z diamentami a szczególnie pierścionki zaręczynowe cieszą się sporym zainteresowaniem. Polacy będą chętnie wybierać właśnie takie klasyczne propozycje kamieni.

Pierścionki i obrączki, co pojawia się w sprzedaży

Praktycznie w każdym salonie jubilerskim w naszym kraju oferowane są kolekcje z diamentami. Szczególnie duży wybór będzie, jeśli chodzi o pierścionki z brylantowymi oczkami. W naszym kraju najlepiej sprzedaje się biżuteria, w której są małe brylanciki, których jakość nie jest jednak najlepsza. W Polsce mamy bowiem ogólnie takie przekonanie, że lepszy będzie byle jaki diament niż inny kamień szlachetny. Kamienie małe i niskiej jakości nie są drogie i dlatego klienci dostają stosunkowo tanie pierścionki z brylantami. Moda na takie pierścionki przywędrowała do nas z Zachodu i spowodowała, że także popularne stają się obrączki, w których takie kamienie się pojawiają. Widać, że klienci coraz częściej zwracają uwagę na to, że sporym zainteresowaniem cieszą się właśnie takie obrączki i kobiety chętnie do swojej obrączki ślubnej umieszczają również niewielkie brylantowe oczka. Właściciele salonów jubilerskich podkreślają, ze raczej rzadko w naszym kraju kupowana będzie biżuteria najdroższa z kamieniami wysokiej jakości. Najczęściej klienta zadowala to, że w pierścionku jest diament już bez znaczenia jakiej będzie on jakości.

pierścionek z diamentem

Wysublimowany klient

Jeśli zainteresujemy się naszym rynkiem jubilerskim zobaczymy, że znaczna część klientów obecnie chce posiadać oryginalny pierścionek z oczkiem. W wielu salonach jubilerskich pojawia się możliwość projektowania biżuterii pod indywidualne oczekiwania i zamówienia klienta. Indywidualne projekty najczęściej nie będą się jednak znacząco różnić od tych tradycyjnych propozycji, które dostajemy. Powoli w naszym kraju dopiero ta biżuteria autorska zaczyna się rozwijać i można mówić o tym, że nasi rodacy otwierają się powoli na ten właśnie rynek, ogólnie jednak jeszcze wiele może się tutaj zmienić jak podkreślają specjaliści. Mamy coraz więcej osób, które rozumieją, że kupując taką autorską biżuterię mają okazję do tego, by w pewnej mierze podkreślać swoją nietuzinkowość. Dlatego taka biżuteria obecnie zyskuje mocno na popularności.