Pierścionki zaręczynowe w wydaniu klasycznym
13

maja

Pierścionki zaręczynowe w wydaniu klasycznym

Pierścionki zaręczynowe to namacalny symbol miłości, unii pomiędzy dwoma osobami, która czeka na sformalizowanie w postaci związku małżeńskiego. Czasami pierścionek znika z palca zaraz po zaślubinach, ale podstawowy koncept jest taki, by pierścionek na palcu pozostawał przez całe życie, był tam na co dzień. Żeby to było możliwe, trzeba wybrać odpowiedni pierścionek zaręczynowy. Odpowiedni, czyli taki, który będzie dobrze pasował u który będzie się odpowiednio prezentował. W praktyce zazwyczaj oznacza to pierścionek ze złota. Ile złota jest w złocie, dowiemy się sprawdzając próbę pierścionka, czyli wybitą od jego wewnętrznej strony liczbę.

Złoto i diament

Złoto, zwłaszcza żółte złoto, jest najbardziej uniwersalnym i najpowszechniejszym symbolem bogactwa, ale także piękna. Żółte złoto w ostatnich latach było bardzo często zastępowane odbarwionym żółtym złotem oraz złotem różowym. Powoli jednak ten trend jest zapominany i wraca złoto żółte. Związane jest to przede wszystkim z powrotem mody na bardziej klasyczne rozwiązania, zwłaszcza w klimatach retro, w których występowało praktycznie tylko żółte złoto. W klasycznych rozwiązaniach pierścionek zaręczynowy egzystuje praktycznie tylko jako połączenie żółtego złota z brylantami. Preferowany jest też prosty kształt takiego pierścionka, czyli subtelna stylistyka z jednym, większym kamieniem umieszczonym w centrum. Jest to idealne rozwiązanie dla panny młodej, która posiada raczej szczupłe dłonie. Przy większych dłoniach pierścionki zaręczynowe tego typu mogą być raczej znikać, więc trzeba postawić raczej na coś bardziej rozbudowanego. Dobrym pomysłem są obrączki w kształcie wygiętej ósemki, na które trafiają 3 brylanciki. Takie pierścionki zaręczynowe są jednak droższe i zapłacimy za nie około 800-900 złotych. Za pierścionek zaręczynowy w podstawowej formie zapłacimy 200 złotych i więcej.

złoto i diament

Zaręczyny ze szmaragdem

Klasyczne wzornictwo dopuszcza też inne kamienie szlachetne, na przykład szmaragdy. Ich estetyka idealnie pasuje zwłaszcza osobom o trochę ciemniejszej karnacji oraz jasnych włosach blond lub rudych. Najpopularniejsze są pierścionki zaręczynowe łączące brylanty z jednym dużym szmaragdem, ale mogą one kosztować 1500-2000 złotych, co jest oczywiście poważną barierą.

Cyrkonia zamiast diamentu

Nasze koszty można ograniczać stawiając na cyrkonię. Ta alternatywa dla diamentów jest bardzo estetyczna na początku i wyjątkowo tania (pierścionek zaręczynowy kosztuje 100zł i więcej), ale dość szybko cyrkonia niszczeje i pierścionek traci blask.