Przegląd obrączek ślubnych
13

kwietnia

Przegląd obrączek ślubnych

Ślub zalicza się zawsze do krótkiej listy najważniejszych dni w życiu. Jest to oczywiście wielki stres, ale też moment niesamowicie wręcz piękny. Jego kulminacją jest wymienienie się przez małżonków obrączkami, ich wsunięcie na palec ze świadomością, że zostaną tam już na zawsze. Przynajmniej w teorii. Z tego powodu oczywiste jest, że powinniśmy dołożyć wszelkiej staranności, aby obrączki spełniały wszystkie pokładane w nich nadzieje. Co to oznacza w praktyce? Jaką obrączkę kupić? Z jakiego materiału? Przyjrzyjmy się tutaj różnym możliwościom.

Obecna moda

Śluby to jedno z pól, na których moda zmienia się najszybciej. Z roku na rok popularne jest coś innego i trudno za wszystkimi zmianami nadążyć. Dlatego nie warto specjalnie martwić się na zapas. W przypadku obrączek nie powinniśmy też specjalnie skupiać się na chwilowych trendach. Obrączki będą z nami przez dziesięciolecia, więc modna na wiosnę 2017 ekstrawagancja nie jest warta noszenia dziwnej obrączki w roku 2027. Najważniejsza powinna być dla nas uniwersalność designu i jego jak największa prostota.

Złoto białe i żółte

Zazwyczaj obrączki produkuje się z żółtego złota. Nie jest to przypadek, ponieważ jest to stosunkowo trwały metal, jak na standardy metali szlachetnych. Złoto ma też konotacje kulturowe, które wiążą się z bogactwem i przepychem, więc jest to materiał odpowiedni na ważną uroczystość i dla ważnego wydarzenia. Coraz częściej jednak klasyczne złoto żółte ustępuje miejsca innym rodzajom złota, a właściwie jego stopom - złotu różowemu oraz złotu białemu. Jest to trend, który w obecnej chwili może nie jest aż dominujący, ale jest bardzo silny, ponieważ alternatywne wersje złota oraz połączenia różnych stopów złota dają nam większe pole manewru i okazuje się, że złoto staje się samo dla siebie ornamentem. Takie połączenie bardzo ułatwiają także dobieranie innej biżuterii oraz całego stroju do obrączki, która zawsze zostaje na swoim miejscu. Nietypowe rodzaje złota i ich stopy są oczywiście trochę droższe ze względu na skomplikowany proces produkcji, ale warto na nie stawiać.

obrączki

Tytanowe obrączki

Spojrzeć można również na obrączki z tytanu, które są rozwiązaniem nowoczesnym i całkiem okazałym, chociaż mocno odbiegającym od stylistyki klasycznej. Zaletą tytanu są znakomite właściwości użytkowe obrączki przy bardzo niskiej cenie.

Platyna

Najdroższy z metali szlachetnych wykorzystywany w jubilerstwie, platyna, to znakomity pomysł na obrączki ślubne tym bardziej, że są one w sposób niesamowity wręcz wytrzymałe i bardzo ładne. Problemem jest jedynie cena.