Zielony pierścionek zaręczynowy
27

marca

Zielony pierścionek zaręczynowy

Bardzo rzadko mamy do czynienia z pierścionkami zaręczynowymi wyposażonymi w zielone oczko. Możemy zresztą tylko nad tym ubolewać, zieleń jest bowiem kolorem nadziei, a więc można mówić o niej w kontekście odniesień do miłości.

Pierścionek na zaręczyny

Gdy wybieramy zielony pierścionek na zaręczyny, możemy mieć zróżnicowane motywacje. Często kluczowym argumentem są oczy pani naszego serca, choć często bierzemy pod uwagę w takich okolicznościach również jej ulubiony kamień lub symboliczne znaczenie zieleni jako barwy. Kolor zielony to nie tylko symbol nadziei. Kojarzy się również z harmonią, szczęściem, a nawet wyciszeniem. Co ciekawe, w średniowieczu kolor ten nie cieszył się najlepszą sławą, oznaczał bowiem śmierć i starano się go unikać. Dziś jednak nasze nastawienie do zieleni zmienia się, a tym samym zielony kamień w pierścionku zaręczynowym sprawdza się znakomicie na palcu pani, która nie obawia się intensywnego trybu życia, a jednak raz na jakiś czas potrzebuje spokoju.

pierścień

Szmaragd w pierścionku zaręczynowym

Szmaragd jest kamieniem o bardzo dużym znaczeniu dla jubilerów i często zwraca się uwagę na to, że to najszlachetniejszy z berylów. Jego tradycje są zresztą wyjątkowo długie, kamień ten jako ozdoba był więc używany już w starożytności. Najwyższej klasy szmaragdy są koloru przezroczystego, a osoby, które interesują się symboliką biżuterii zwracają uwagę na to, że kamienie te mają nie tylko walory estetyczne, ale również lecznicze. Szmaragdy mogą nie tylko walczyć z bólami głowy, ale i łagodzić podrażnienia, wręczenie ich może więc jeszcze większy wymiar symboliczny niż się tego spodziewaliśmy. Innym ciekawym kamieniem, który może się pojawić na pierścionku zaręczynowym jest oliwin – „kamień słońca”. Jego znakiem rozpoznawczym jest przede wszystkim to, że znakomicie prezentuje się na kobiecym palcu, może jednak również oczyszczać nasz organizm z toksyn. To także jeden z tych kamieni, o których mówi się, że są w stanie ocalić przed przygnębieniem. Już w średniowieczu używano również agatów. Te najczęściej występują w kolorze szarym i różowym, choć częsty jest także kolor brunatny. Oczywiście, zwolennicy zieleni na pierścionku zaręczynowym również nie muszą z niego rezygnować, w sprzedaży dostępne są bowiem i takie ich odcienie.

Brylant na zaręczyny

Już od dawna wiadomo, że to brylanty są najlepszymi przyjaciółmi kobiet, nic więc dziwnego, że pierścionki ozdobione w ten sposób cieszą się ogromną popularnością. Najczęściej pojawiają się w kolorze białym, choć zielone brylanty również nie są rzadkie.