Zwyczaje i tradycje związane z obrączkami ślubnymi
30

kwietnia

Zwyczaje i tradycje związane z obrączkami ślubnymi

W większości zachodniego świata, śluby i zaręczyny są obchodzone z diamentu pierścienie - proste, musujące klejnot, który reprezentuje długowieczność i lojalność miłości i małżeństwa. Inne konwencjonalne obrączki są wykonane z metali szlachetnych, takich jak lite złoto lub platyna. Jednak w innych częściach świata, inne tradycje są upamiętniane przez wyjątkowe obrączki ślubne, które mają znaczenie kulturowe i osobiste.

Rosyjski zespół weselny ma trzy połączone pierścienie, które łączą się w jeden skomplikowany kawałek, każdy pierścień reprezentuje jedną twarz trójcy. Ta religijna biżuteria jest zazwyczaj noszona przez pobożnych katolików, którzy uważają wiarę za centralny element małżeństwa. Trzy pierścienie mogą być wszystkie tego samego koloru, lub mogą być wykonane z różnych metali szlachetnych dla dodanej tekstury i głębokości.

Hawajskie obrączki ślubne często zawierają imię małżonka wygrawerowane staromodną lub wyszukaną czcionką, dodając bardzo osobisty akcent.

Irlandzkie śluby i zaręczyny często zawierają tradycyjny pierścień Claddagh (wymawiane "clad-daw"), nazwany po wsi, w której został spopularyzowany. Na obrączce znajduje się korona, serce i splecione dłonie, symbolizujące lojalność, miłość i przyjaźń, a nosi się ją w różnych kierunkach, aby zaznaczyć przyjaźń, zaręczyny lub małżeństwo.

pierścionek

Pierścionki puzzle, znane również jako tureckie obrączki ślubne, mogą być noszone, aby pokazać lojalność wobec nieobecnego partnera. Te azjatyckie obrączki mają wiele małych części - 4, 5, 6 lub 24 pierścienie o nieparzystym kształcie - które pasują do siebie w jeden solidny pierścień, ale rozpadają się, gdy obrączka jest zdejmowana z palca. Projekt wygląda bardzo podobnie do celtyckiego węzła, gdy pierścień jest złożony.

W Indiach, kobiety tradycyjnie noszą bichiya, lub pierścień na palec, aby pokazać swój status małżeński. Chociaż bichiya może być noszona na każdym palcu, zamężne kobiety zazwyczaj noszą duży, ozdobny pierścień na dużym palcu jednej ze stóp (lub obu stóp). Pierścienie nie powinny być wykonane ze złota, które jest zwykle noszone tylko powyżej talii przez Hindusów, ale złote i diamentowe bichiya nie są dziś rzadkością.

Chociaż większość par decyduje się na wymianę podobnych lub identycznych obrączek podczas ceremonii, tradycja wschodniego ortodoksyjnego chrześcijaństwa nakazuje, aby panna młoda i pan młody wymienili się obrączkami dopiero wcześniej, po zaręczynach. Obrączka pana młodego jest wykonana ze zwykłego złota, a panny młodej ze srebra, obie są błogosławione wodą święconą.

W większości krajów świata obrączki noszone są na trzecim palcu lewej ręki. Palec serdeczny" został tak nazwany, ponieważ Rzymianie i Egipcjanie wierzyli, że znajduje się na nim nerw lub żyła, która biegnie prosto do serca. Vena amoris, lub "żyła miłości", był najbliższy biżuterii może przyjść do umieszczenia znaku miłości i oddania wokół serca. W niektórych częściach świata, pierścień jest noszony na prawej ręce, ponieważ jest to uważane za bardziej sprawiedliwe.

Dowiedz się więcej na: http://brilantino.pl/