13 wskazówek dotyczących zakupu używanego zegarka luksusowej marki
12

czerwca

13 wskazówek dotyczących zakupu używanego zegarka luksusowej marki

13 wskazówek dotyczących zakupu używanego zegarka luksusowej marki

Kupno wcześniej posiadanego luksusowego zegarka to świetny sposób, aby stać się właścicielem wyjątkowego czasomierza w przystępnej cenie. Może to być okazja do kupienia modeli zegarków, które nie są już produkowane. Zakup używanego zegarka to także ekonomiczny sposób na urozmaicenie istniejącej kolekcji zegarków. Niezależnie od tego, jaki jest Twój powód, oto 13 wskazówek dotyczących zakupu używanego zegarka luksusowej marki.

1) Kup to, co lubisz.

Kup zegarek, który naprawdę Ci się podoba. Nawet jeśli znajdziesz świetną ofertę, zrezygnuj z niej, jeśli marka/model nie jest Twoim pierwszym wyborem. Kup czasomierz, który będziesz nosić z przyjemnością. Przy odpowiedniej pielęgnacji, zegarek luksusowej marki powinien służyć przez całe życie.

2) Zawęź swój wybór.

Pomyśl o zegarkach, które przyciągnęły Twoją uwagę. Czy interesuje Cię Rolex, Patek Philippe, czy inna luksusowa marka? Jaki styl zegarka najlepiej pasuje do Twojego stylu życia? Jakie funkcje i cechy są dla Ciebie ważne? Im dokładniej określisz, jakiego zegarka potrzebujesz, tym łatwiej będzie Ci go znaleźć.

3) Poznaj specyfikę zegarka.

Przed rozpoczęciem zakupów dokładnie zapoznaj się z producentem i modelem zegarka, który Cię interesuje. Nawiąż kontakty z innymi kupującymi zegarki na forach poświęconych zegarkom. Zadawaj pytania i szukaj porad. Przeczytaj wystarczająco dużo opisów produktów, aby poznać terminologię związaną z zegarkami. Naucz się rozpoznawać cechy charakterystyczne autentycznego modelu, który chcesz kupić.

4) Odrób pracę domową, aby kupić prawdziwy model.

Chcesz kupić zegarek, który ma w 100% oryginalne części wewnętrzne i zewnętrzne lub oryginalne części zamienne od producenta. Niektóre zegarki są modyfikowane po wprowadzeniu na rynek, np. poprzez dodanie kamieni szlachetnych na tarczy lub obudowie. Może Ci się to podobać, ale musisz być w stanie rozpoznać wszelkie zmiany w stosunku do oryginalnego modelu. W związku z tym, że nie jest to możliwe, nie ma potrzeby, abyś nie musiał się martwić, że nie będziesz w stanie tego zrobić.

Zegarek Rolex Datejust z 18-karatowego złota i stali nierdzewnej z modyfikacjami wykonanymi na rynku wtórnym.

5) Rozpoznaj podróbki.

Niestety, na rynku jest mnóstwo podrobionych zegarków. Aby uniknąć zakupu podróbki lub zegarka z gorszymi częściami, należy zwracać uwagę na szczegóły. Sprawdź, czy logo na tarczy jest proste. Zwróć uwagę na czyste i prawidłowo rozmieszczone napisy na tarczy oraz dobrze wykonane grawerowanie na obudowie zegarka. Upewnij się, że znaczniki czasu są prawidłowo rozmieszczone. Sprawdź, czy pasek zegarka i styl zapięcia są zgodne z danymi producenta.

W Turley Jewelers dokładnie sprawdzamy każdy wcześniej posiadany zegarek pod kątem oryginalnych części i funkcjonalności.

Oryginalny pasek zegarka może być dobrym wskaźnikiem, że reszta czasomierza jest autentyczna. Należy szukać znaczków identyfikacyjnych lub znaków, które są znakami rozpoznawczymi producenta i symbolami metali, z których wykonany jest zegarek. Złote zegarki będą ciężkie. Jeśli nie możesz osobiście dotknąć zegarka, poproś sprzedawcę o podanie jego wagi w gramach.

6) Zwróć uwagę na ewentualne uszkodzenia.

Zwróć uwagę na oznaki świadczące o tym, że zegarek może być uszkodzony lub nadmiernie zużyty. W przypadku metalowych bransoletek przytrzymaj zegarek w pozycji poziomej, aby sprawdzić, czy bransoletka nie odkształca się od rozciągania. Sprawdź, czy na tarczy nie ma rdzy lub śladów wody. O ile można się spodziewać powierzchownych zadrapań, o tyle większe wgniecenia lub pęknięte szkiełko wskazują, że delikatny mechanizm zegarka mógł ulec silnym wstrząsom. Sprawdź, czy koperta zegarka jest wykonana z odpowiedniego metalu - stali nierdzewnej lub złota, w zależności od modelu.

Jeśli nie możesz obejrzeć zegarka osobiście, poproś o zdjęcia mechanizmu. Poproś lokalnego zegarmistrza, który współpracuje z tym samym producentem, aby przejrzał zdjęcia. Niektórzy sprzedawcy nie mają umiejętności bezpiecznego zdejmowania tylnej części obudowy. W takiej sytuacji poproś o zabranie go do zegarmistrza, aby odsłonić wewnętrzne części. Jeśli nie możesz obejrzeć mechanizmu i nie ma możliwości sprawdzenia reputacji sprzedawcy, nie kupuj zegarka.

7) Czy są oryginalne dokumenty?

Posiadanie oryginalnego pudełka, instrukcji obsługi i karty gwarancyjnej może być miłym dodatkiem do zakupu. Mogą one uwiarygodnić autentyczność zegarka. Mogą być również podrobione, więc należy je dokładnie przejrzeć. Zachowaj ostrożność, jeśli są tylko częściowe dokumenty, a nie kompletny zestaw (gwarancja, instrukcja obsługi, oryginalne pudełko i inne dokumenty). Druk i wykonanie pudełka powinny być wysokiej jakości. Upewnij się, że numery seryjne zegarka są zgodne z dokumentacją.

Zegarek Rolex z kompletną dokumentacją.

Zapytaj sprzedawcę, czy ma jakieś rachunki za usługi lub oryginalną fakturę zakupu. Sprzedawca może nie mieć żadnego z tych dokumentów. Nie oznacza to, że zegarek jest nieautentyczny. Posiadanie dokumentacji pomoże Ci jednak upewnić się, że dostajesz to, za co płacisz - oryginalny luksusowy zegarek.

8) Zadawaj pytania sprzedawcy.

Zadawaj pytania sprzedawcy. Chcesz dowiedzieć się jak najwięcej informacji, aby podjąć decyzję o zakupie. Oto kilka dobrych pytań, które warto zadać:

  • Czy zegarek działa? Jeśli tak, to czy odmierza czas? Jaka jest jego dokładność?

  • Jeśli zegarek jest wyposażony w mechanizm mechaniczny (a większość luksusowych marek tak ma), jak długo działa po pełnym naładowaniu?
  • Jeśli kupujesz od osoby prywatnej, zapytaj, gdzie zegarek został zakupiony i jaki jest powód jego sprzedaży.
  • Jeśli nie możesz obejrzeć zegarka osobiście, poproś o wiele zdjęć każdej części zegarka. Przyjrzyj się dokładnie koronce, paskowi, sprzączce, uchwytom, rodzajowi dekla i numerowi seryjnemu.
  • Czy tarcza zegarka została odnowiona lub wymieniona?
  • Czy wiesz, czy tarcza była ponownie podświetlana? Oznacza to przywrócenie luminantu
  • na tarczy i wskazówkach zegarka, który sprawia, że świecą one w ciemności. Jest to skomplikowany proces i wymaga umiejętności, aby wykonać go prawidłowo.
  • Jak długo luminant świeci w ciemności?

9) Porównaj ceny.

Sprawdź różne źródła, aby zorientować się, jaka jest uczciwa wartość rynkowa wybranego czasomierza. Jeśli sprawdzasz aukcje, takie jak eBay, szukaj cen faktycznie sprzedanych egzemplarzy, a nie ceny wywoławczej.

10) Weź pod uwagę źródło.

Najbezpieczniejszym sposobem zakupu używanego zegarka jest skorzystanie z usług lokalnego dealera, który specjalizuje się w używanych luksusowych zegarkach. Nic nie może się równać z osobistym sprawdzeniem potencjalnego zakupu. Poszukaj firmy w Google. Sprawdź opinie o firmie na YELP, w mediach społecznościowych i na stronach internetowych poświęconych kupowaniu zegarków.

Jeśli rozważasz zakup zegarka przez Internet, to naprawdę kupujący powinien mieć się na baczności. Przyjrzyj się reputacji sklepu internetowego, jego ocenom i komentarzom kupujących. Źródła internetowe obejmują Chrono24.com, watchrecon.com i eBay.Jeśli zakupu dokonuje osoba prywatna, poproś sprzedawcę o oryginalną fakturę, rachunki za usługi lub inną dokumentację identyfikacyjną.

Rolex damskie pre-owned Datejust model w Rose Gold i stali nierdzewnej i diamentowe markery i ramki.

12) Czy jest gwarancja?

Sprawdź, czy jest gwarancja. Późny model zegarka może nadal być objęty gwarancją fabryczną. Profesjonalni dealerzy zazwyczaj oferują gwarancje na okres od sześciu do dwunastu miesięcy. Niektórzy sprzedawcy oferują rozszerzoną gwarancję za dodatkową opłatą.

13) Jaka jest polityka zwrotów?

Zawsze dowiedz się, czy możesz zwrócić zakupiony towar, jeśli nie jesteś zadowolony. Poproś o dokładne warunki zwrotu. Zapytaj, czy otrzymasz zwrot pełnej kwoty pieniędzy, czy też zostaną potrącone opłaty za takie rzeczy, jak koszty wysyłki i magazynowania.

Firma Turley Jewelers specjalizuje się w najwyższej jakości zegarkach używanych i zabytkowych. Skontaktuj się z nami już dziś, aby uzyskać informacje o naszych bogatych zasobach. Chętnie odpowiemy na wszystkie Twoje pytania dotyczące zakupu używanego lub zabytkowego zegarka luksusowej marki. Dowiedz się, jak możemy Ci pomóc w znalezieniu wymarzonego zegarka. Skontaktuj się z nami już teraz!

Zasoby

http://www.watchtime.com/blog/fratello-friday-5-tips-buying-vintage-watches/

http://www.fashionbeans.com/2015/a-beginners-guide-to-buying-a-second-hand-watch/

http://www.watchtime.com/blog/fratello-friday-5-tips-buying-vintage-watches/

https://www.hodinkee.com/articles/hodinkee-guide-to-buying-watches-on-ebay