Co obejmuje ubezpieczenie biżuterii?
31

marca

Co obejmuje ubezpieczenie biżuterii?

Po pierwsze: polisa ubezpieczeniowa na biżuterię jest polisą na naprawę lub wymianę.

Zamiast po prostu otrzymać czek, będziesz współpracować bezpośrednio z jubilerem (nie z kimś, kogo my wybierzemy za Ciebie), aby naprawić biżuterię lub znaleźć odpowiednią sztukę zastępczą. Będziemy współpracować z jubilerem za kulisami, aby skoordynować płatność.

Teraz, gdy jest już jasne, że otrzymasz wymianę tego samego rodzaju i jakości, a nie czek, przejdźmy do tego, co jest, a co nie jest objęte polisą ubezpieczeniową Jewelers Mutual.

Co obejmuje polisa dla jubilerów?

Ogólnie rzecz biorąc, polisa obejmuje utratę, kradzież, uszkodzenie i tajemnicze zniknięcie. Obejmuje to powszechne przyczyny utraty, takie jak pozostawienie pierścionka na ręczniku plażowym, kradzież kolczyków z samochodu, rozbicie kamienia o krawędź stołu lub dosłownie po prostu brak pojęcia, gdzie podział się Twój naszyjnik.

Big picture: biżuteria polisa ubezpieczeniowa jest "wszystkie zagrożenia" polityki. Oznacza to, że Twoja biżuteria jest objęta ubezpieczeniem bez względu na przyczynę uszkodzenia lub utraty, chyba że dana przyczyna jest wyraźnie wymieniona jako wyłączenie.

Co nie jest objęte ubezpieczeniem

Więc, co nie jest objęte ubezpieczeniem biżuterii? Głównie niecodzienne przyczyny strat, takie jak wojna i gryzonie.

Oto lista wykluczeń:

1. Władza cywilna, np. jeśli Twoja biżuteria zostanie skonfiskowana podczas przeszukania przez organy ścigania.

2. Zepsucie lub nieodłączna wada, jak wada producenta

3. Umyślne działania, jak celowe uszkodzenie lub utrata biżuterii

4. Zagrożenie jądrowe, np. pożar w wyniku reakcji jądrowej

5. Szkodniki, gryzonie lub owady, np. plaga moli, która zaatakowała pamiątki na strychu

6. Dobrowolne rozstanie , np. sprzedaż biżuterii, na którą wystawiono czek.

7. Wojna i działania wojskowe, w zasadzie każde działanie wojenne

8. Zużycia i zniszczenia, jak typowe stopniowe niszczenie*.

Warto również zauważyć, że rutynowa konserwacja nie jest objęta polisą ubezpieczeniową na biżuterię. Rzeczy takie jak zmiana rozmiaru pierścionka, czyszczenie, inspekcje i wyceny nie są uwzględnione w polisie. (Ale sprawdź u swojego jubilera, ponieważ niektóre z nich mogą być bezpłatne!)

Jeśli wydaje się, że prawie każda wspólna przyczyna straty jest pokryta, to dlatego, że tak jest. Biżuteria, zwłaszcza pierścionki zaręczynowe, jest najczęściej tracone, ponieważ jest to po prostu, stracił. Co dobrego zrobiłoby ubezpieczenie biżuterii, gdyby nie obejmowało biżuterii, która w tajemniczy sposób zniknęła?

Jest, oczywiście, więcej drobnego druku będziesz chciał sprawdzić po uzyskaniu rzeczywistych dokumentów polityki, w tym szczegóły wokół swoich obowiązków, gdy strata występuje, jak kwota Jewelers Mutual płaci do jubilera jest określona, itp.