Domowe sposoby na skuteczne czyszczenie biżuterii
5

czerwca

Domowe sposoby na skuteczne czyszczenie biżuterii

Jeśli na naszej biżuterii będą się pojawiać plamy niekoniecznie oznacza to, że musimy kupić nową. Istnieją bowiem znane od bardzo dawna, proste domowe sposoby, dzięki którym będzie się dało taką biżuterię wyczyścić i będzie można cieszyć się jej blaskiem. Biżuteria przebarwiona czy ściemniała nie musi już stanowić problemu. Wydaje się niekiedy, że nie ma sensu naprawiać poszczególnych elementów. Pewnie za opłatą nie, ale są domowe sposoby, które świetnie się sprawdzą i je na pewno warto będzie wykorzystywać.

Czyszczenie biżuterii wykonywanej ze srebra

Jeśli biżuteria srebrna posiada plamy będzie trzeba przygotowywać miskę i kwaśne mleko. Biżuterię wkładamy do tego mleka mniej więcej na pół godziny. Następnie ozdobę wyjmujemy i płukamy a potem wycieramy z użyciem szmatki. Dobry sposób to również pasta do zębów i wycieranie nią takiego produktu. Dzięki temu będzie można dość skutecznie poradzić sobie z pojawieniem się ciemnych przebarwień. Jeśli chcemy ich unikać można takżę włożyć biżuterię do folii aluminiowej.

Jak powinno się czyścić biżuterię złotą?

Złota biżuteria również jest mocno podatna na przebarwienia szczególnie, jeśli nie zostanie ona zabezpieczona przed działaniem czynników zewnętrznych. Jeśli będziemy chcieli ją skutecznie oczyścić wlewamy do miski wodę i alkohol pół na pół. Każdą ozdobę obwiązać można nitką i zamoczyć delikatnie w takiej mieszance a potem dokładnie wycieramy. W ten sposób można doprowadzić do tego, że znów biżuteria będzie miała swój blask.

sztuczna biżuteria

Sztuczna biżuteria – w jaki sposób czyścić?

Jeśli chodzi o sztuczną biżuterię, gdzie kamieni szlachetnych nie będzie to sprawdzi się soda oczyszczona. To zasadniczo taki środek, który jest skuteczny na różnego rodzaju zabrudzenia czy przebarwienia i dlatego powszechnie jest on polecany innym.

Sok z cytryny

Można także pomyśleć o czyszczenie biżuterii naturalnymi środkami, ponieważ dość dobrze w takim procesie sprawdzać się będzie również jak chodzi o czyszczenie biżuterii sok z cytryny, który jest bardzo efektywny. Dzięki niemu przy zachowaniu niskich kosztów będzie można dość sprawnie oczyścić biżuterię i na pewno taka opcja dobrze się sprawdzi.

Profesjonalne środki czyszczące

Jeśli chodzi o czyszczenie domowe może się okazać, że efekt nie do końca będzie nam odpowiadał. Dlatego w sklepach z chemią znajdziemy sporo różnych propozycji, które będzie można do takich prac wykorzystywać i dzięki nim wszystko sprawnie się wyczyści. Takie środki są dopasowane pod kątem materiału z jakiego biżuteria jest wykonywana.