Fantazyjne Kolorowe Diamenty: Krótki przewodnik po zakupach
11

listopada

Fantazyjne Kolorowe Diamenty: Krótki przewodnik po zakupach

Francuski mineralog RJ Hauy powiedział kiedyś, że kolorowe diamenty są "orchideami" wśród klejnotów. Jedno spojrzenie na czerwony lub niebieski diament i zrozumiesz jego uczucia. Te diamenty są delikatne, piękne i rzadkie. Od figlarnego różu po uwodzicielską czerń; świat diamentów nie jest bezbarwny. W rzeczywistości, jest całe spektrum do zbadania.

Być może ze względu na ich żywe barwy, istnieje powszechne przekonanie, że kolorowe diamenty są droższe niż bezbarwne kamienie. Jednak nie zawsze tak jest. Istnieją szczególne czynniki, które decydują o cenie kolorowego diamentu - i choć niektóre z nich są rzeczywiście drogie, nie są dostępne kamienie po rozsądnej cenie, jak również.

Fantazyjne kolorowe diamenty są uważane za dobrą inwestycję. Pomimo wahań cen i kryzysu finansowego, cena rynkowa kolorowych diamentów pozostała stabilna, przy wzroście cen od 10 do 15 procent rocznie. Jeśli chcesz zainwestować w kolorowe diamenty lub po prostu docenić ich niezaprzeczalny splendor, poniżej znajduje się kilka wskazówek, o których należy pamiętać przy zakupie kolorowych diamentów.

Kolor i nasycenie

Podczas gdy przejrzystość i karat odgrywają integralną rolę w klasyfikacji bezbarwnego diamentu, jakość i cena kolorowych diamentów zależy w dużej mierze od siły ich koloru. Kamienie, które wykazują silny, pojedynczy kolor pobrać wyższe ceny niż te o słabym kolorze lub drugorzędny odcień. Przy zakupie kolorowych diamentów, sprawdzić, czy widoczne inkluzje, i rozważyć kształt i zamierzone ustawienie, ponieważ niektóre kształty i ustawienia mogą podkreślić kolor. (Sprawdź nasz artykuł Jaki jest najlepszy kolor dla diamentu? aby dowiedzieć się więcej na temat fantazyjnych diamentów i klasy kolorów).

Kształt

Aby podkreślić głębię jego odcienia, fantazyjne kolorowe diamenty są zazwyczaj w kształtach Cushion lub Radiant. Inne kształty, które mogą mieć negatywny wpływ na kolor, są mniej powszechne, co czyni je droższymi.

Bądź ostrożny z diamentami poddawanymi obróbce

Większość czarnych diamentów na rynku jest traktowana jako czarne. Chociaż traktowane diamenty są tańsze, kolor będzie z czasem zanikać. Naturalne kolorowe diamenty, z drugiej strony, zachowują swój blask i intensywność. Wzmocnienia koloru i jasności również osłabiają kamienie, zwiększając szanse na żetony, pęknięcia lub złamania.

Sprawdź certyfikację

Zwrócenie się o certyfikat diamentowy jest standardową regułą dla wszystkich diamentów. Istnieje wiele laboratoriów klasyfikacyjnych, ale Gemological Institute of America (GIA) jest najważniejszym organem. Certyfikat diamentów w kolorze GIA powinien dawać pełną ocenę diamentu. Obejmuje on między innymi klasę barwną, pochodzenie koloru, wagę karatową i klarowność.

Zaplanuj swój budżet

Przygotuj się na wydanie pokaźnej sumy na kolorowy diament. Jak stwierdzono wcześniej, kamień o głębokim kolorze jest droższy. Jednakże, mniej żywe diamenty są bardziej dostępne, fantastyczne opcje. Diamond koneserzy skarb skarb fantazyjne kolorowe diamenty o różnej intensywności koloru, widząc je jako aktywa w swoich kolekcjach.