Jak nosić niedopasowaną biżuterię
18

maja

Jak nosić niedopasowaną biżuterię

Być może zgubiłaś kolczyk, a może natknęłaś się na wyprzedaż lombardową, na której znajduje się niedopasowana biżuteria z różnych kompletów. Czy należy skorzystać z okazji grab-bag do własnych ciekawych kawałków bling?

Jak z modą, gdzie jest to zrozumiałe bezpieczniej trzymać się tylko jednego wzoru lub kolorów stałych podczas noszenia pasujących zestawów, idąc na niedopasowanej biżuterii może czuć się jak pchanie kopertę stylu. Jednakże, jeśli masz osobowość, karierę i możliwości, aby ściągnąć noszenie niedopasowanej biżuterii, może to być świetny sposób na wyrażenie siebie. Oto kilka kreatywnych wskazówek, jak to zrobić.

Wykorzystaj kolczyki z brakującą parą jako przypinkę lub broszkę

Zapomnij o wyrzucaniu kolczyków, których pary zaginęły. Mogą one zostać przekształcone w broszki lub szpilki do noszenia na szalikach lub kołnierzykach. Być może trzeba będzie zrobić trochę DIY biżuterii rzemiosła do włączenia zapięcia lub śruby na kolczyk, lub inaczej wyjąć kolec, który przechodzi przez otwory kolczyka, więc nie boli. Jeśli zrobione prawidłowo, choć, można mieć pewność, że kawałek biżuterii, która jest wyjątkowa i ciekawa.

Trzymaj się tego samego koloru metalu szlachetnego

biżuteria

Nie bój się nosić kawałki, które pochodzą z różnych zestawów biżuterii. Nadal można mieć zharmonizowany wygląd, tak długo, jak trzymać się jednego metalu szlachetnego. Na przykład, prosty srebrny naszyjnik może być pięknie dopasowany do grubej srebrnej bransolety lub pierścionka. Broszka z żółtego złota może być zrównoważona przez złoty zegarek. Nie ma żadnych ścisłych reguł tej praktyki, chociaż mądrze byłoby trzymać się zasady "mniej znaczy więcej", aby nie przytłoczyć swojego stroju.

Ułóż na jednym palcu pierścionki z różnokolorowymi kamieniami

Aby uzyskać wygląd bohemy, dlaczego nie nosić różnych pierścionków na jednym palcu? Stworzy to fascynujący efekt warstwowy i zapewni punkt centralny, którego nie da się osiągnąć nosząc inny pierścionek na każdym palcu. Aby uzyskać taki efekt, najlepiej jest dobrać pierścionki tak, aby ściśle do siebie przylegały. Wybierz pierścionki z różnokolorowymi kamieniami, aby uzyskać prawdziwie kolorowy efekt.

(Możesz również zastosować tę metodę z bransoletkami na jednej ręce).

Noś różne kolczyki w jednym uchu

Ta konkretna wskazówka może być dla niektórych nieco odważna. Jest to styl bardziej kojarzony z punkowym stylem życia, ponieważ warstwowe dodatki i posiadanie wielu kolczyków są nieodłączną częścią tej subkultury. Jednakże, jeżeli zrobisz to z zachowaniem umiaru i starannej koordynacji, noszenie kolczyków w jednym uchu może okazać się strzałem w dziesiątkę. Jeżeli masz długie włosy, zbierz je z jednej strony i upnij za pomocą gumki lub klipsa, tak by jedno ucho było odsłonięte. Możesz wtedy wybrać ćwieki z różnokolorowymi kamieniami, które umieścisz w swoich wielu przekłutych płatkach uszu lub wybrać kolczyki z zapięciami, które ozdobią całe ucho.