Symbol nieskończoności Znaczenie ujawnione
26

listopada

Symbol nieskończoności Znaczenie ujawnione

Biżuteria Infinity to popularny i modny trend, który w dużej mierze rozwija się dzięki swoim pięknym znaczeniom i eleganckiemu wyglądowi. Stanowi ona doskonały dodatek do każdego rodzaju stroju i może stanowić sentymentalny akcent w Twoim stylu. Symbol nieskończoności jest jak boczna figura ósemki. Dla niektórych, nieskończoność może symbolizować bardziej nowoczesną interpretację wieczności i wiecznej miłości. Jednak dla innych ich związek z nieskończonością wynika z jej starożytnego rozumienia jako symbolu doskonałości, dwoistości i upodmiotowienia.

Pochodzenie nieskończoności

Symbol nieskończoności nie jest nowym symbolem - na przestrzeni wieków i różnych kultur symbol nieskończoności był używany do reprezentowania różnych koncepcji i idei. Istnieje znaczenie, które rytualizuje się z Indii i Tybetu, gdzie symbol ten reprezentował doskonałość i równowagę pomiędzy płcią męską i żeńską. Znak nieskończoności pojawia się również w wielu mistycznych projektach węzłów celtyckich - które podobnie jak symbol nieskończoności nie mają końca ani początku. Wzory węzłów celtyckich w rzeczywistości przynoszą wiele podobieństw do symbolu podwójnej nieskończoności, który jest reprezentacją "podwójnej absolutności".

Współczesne czasy
Symbol nieskończoności, który rozpoznajemy dzisiaj, został po raz pierwszy odkryty przez angielskiego matematyka Johna Wallisa w 1655 roku. Jest to pojęcie z zakresu matematyki i fizyki, które odnosi się do wielkości bez związku lub końca - wielkości większej od jakiejkolwiek liczby. Słowo to pochodzi z łacińskiego słowa infinitas lub "unboundedness".

Naukowcy nazywają to ósmą dynamiką, która jest dążeniem do wiecznej i nieskończonej egzystencji. Ósma dynamika nazywana jest również "bytem najwyższym" lub "twórcą" - obejmującym całość i nieskończoną zdolność wszystkich - nie wierzą oni w reinkarnację, ale jako my mający "przeszłe życie".

Starożytne czasy
Nieskończoność była pierwotnie znana jako Lemniscate, czyli "wstęga", przez starożytnych greckich matematyków i filozofów. Idea ta przybiera formę Uuroborosa, starożytnego symbolu przedstawiającego węża gryzącego własny ogon. Przedstawia on nieskończoną nieśmiertelność, ciągłość, samozapłodnienie i wieczny powrót. Tak więc już widzimy związek w znaczeniu, ale pochodzący z miejsca, które jest nam mniej znane.

Duchowość
Chociaż symbol nieskończoności stał się świeckim matematyczno-naukowym symbolem nieskończoności w liczbach i wiecznym czasie i przestrzeni, to jednak pochodzi on z miejsca religijnego, co pozwoliło nam określić takie duchowe i pozytywne znaczenia.

Jakie jest znaczenie naszyjnika nieskończoności?

Dla dzisiejszych ludzi noszenie biżuterii nieskończoności jest przedstawieniem czegoś niekończącego się, jak miłość czy związek. Dzięki wzajemnemu połączeniu dwóch kręgów, z których każdy reprezentuje jedną stronę związku, zawiera w sobie ideę bycia "razem na zawsze".

Symbol nieskończoności może być narysowany w jednym ciągłym ruchu i nie ma ani początku, ani końca. Zawiera w sobie idee bez ograniczeń i nieskończonych możliwości.

Podczas gdy pojęcie nieskończoności lub naprawdę nieskończoności nie może być naprawdę uchwycone, reprezentuje ono pragnienie, aby coś było wieczne. To jest powód, dla którego wiele par decyduje się nosić symbol nieskończoności jako dodatek lub tatuaż, aby wyrazić swoją miłość i związek.

Co oznacza znak nieskończoności z kotwicą?

Biżuteria z kotwicą stała się naprawdę popularnym trendem, ale jeszcze bardziej, gdy jest połączona ze znakiem nieskończoności. Dlaczego więc stała się ona tak popularna i co to oznacza?

Kotwica jest postrzegana jako oznaka siły i stabilności, ze względu na funkcję przytrzymywania statków. Wraz z nieskończonością symbolizuje siłę w bezgranicznej jedności, połączeniu i świecie. Jako naszyjnik, kotwica z nieskończonością jest doskonałym prezentem dla osoby, którą kochasz, kogoś, z kim przeszedłeś skoki i granice, aby wyrazić Twoją niezłomną, silną więź.

Władza w Kobietach - Razem na zawsze!

Symbol nieskończoności został użyty do reprezentowania Funduszu Narodów Zjednoczonych na rzecz Rozwoju Kobiet. Symbol ten został wprowadzony przez Reese Witherspoon jako pierwszy produkt Avons w historii światowego fundraisingu - "Bransoletka Upodmiotowienia Kobiet", która przedstawia wisior w kształcie symbolu nieskończoności, niosący przesłanie nieskończonych możliwości dla kobiet.