Uzyskaj najlepszy zakup diamentowego pierścionka zaręczynowego
5

maja

Uzyskaj najlepszy zakup diamentowego pierścionka zaręczynowego

Uzyskanie najlepszego zakupu na diamentowy pierścionek zaręczynowy

Istnieje wiele sposobów, aby zaoszczędzić pieniądze przy wyborze diamentu zaangażowania pierścień. Wybory można zrobić o diamentu cięcia, montaż styl, waga karata, kolor i jasność może zaoszczędzić mnóstwo pieniędzy, a jednocześnie wynika w zakup, który będzie kochać.

Ustal budżet

Czy planujesz korzystać z gotówki, karty kredytowej, lub sklep-provided finansowania, musisz zdecydować się na budżet, zanim poważnie rozpocząć zakupy na swoje zaangażowanie pierścień.

Chociaż może słyszeliście, że twój pierścionek zaręczynowy powinien kosztować trzy miesiące pensji, w rzeczywistości, pomysł, jak dużo wydać była częścią dobrze wykonanej diamentu planu marketingowego zainicjowanego przez DeBeers kartelu diamentów w 1930's. Oprócz reklamowania, że diamenty są obowiązkowym symbolem prawdziwej miłości, kampania utrzymywała również, że prawidłowa kwota, jaką należy wydać na pierścionek zaręczynowy, to jedna miesięczna pensja brutto. W latach 80. kwota ta wzrosła do dwóch miesięcznych pensji. Obecnie przyjmuje się zasadę, że pierścionek zaręczynowy powinien kosztować trzy miesięczne wynagrodzenie.

Pamiętając, że były to arbitralne kwoty ustalone przez kampanię marketingową, Twój własny budżet powinien uwzględniać Twoje dochody i preferencje stylu biżuterii. Musisz wybrać budżet, z którym czujesz się komfortowo. To musi być osobista decyzja. Poszukajcie informacji o typach obrączek, które Was interesują, a dowiecie się, ile kosztują określone style.

Według 2017 Ebates Wedding Survey, prawie połowa mężczyzn i kobiet w USA spodziewa się wydać od 1 000 do 5 000 dolarów na pierścionek zaręczynowy. Według badania The Knot 2016 Real Weddings Study, średni krajowy koszt pierścionka zaręczynowego wynosi 6 163 USD. Z artykułu BusinessInsider.com wynika, że średnia kwota wydawana na pierścionki zaręczynowe różni się w zależności od stanu - od średnio 3 518 dolarów w Utah do 10 241 dolarów w Kalifornii! Poniżej znajduje się kompletny podział.

Zdecyduj, jakie cechy mają dla Ciebie największe znaczenie

Szlif

Z diamentowej czwórki C (kolor, szlif, czystość i waga w karatach), najważniejszą cechą jest szlif. Jakość szlifu wpływa na blask i ogień diamentu. Źle oszlifowany diament będzie wyglądał matowo. Dobrze oszlifowany diament, nawet o mniejszej wielkości, będzie znacznie piękniejszy niż większy, źle oszlifowany klejnot. Najpopularniejszym kształtem diamentu jest szlif okrągły brylantowy. Jego liczne fasety optymalizują iskrzenie i blask, które czynią diamenty tak wyjątkowymi klejnotami. Diament o wysokiej jakości szlifu będzie piękny w każdym rozmiarze.

Oprócz diamentów o szlifie okrągłym brylantowym istnieje wiele innych szlifów, znanych jako szlify fantazyjne. Te szlify kosztują mniej za karat niż diamenty o szlifie okrągłym brylantowym, ale nadal oferują wyjątkowe piękno. Istnieje kilka szlifów brylantowych i zmodyfikowanych brylantów, które oferują ten sam rodzaj ognia, co szlif okrągły brylantowy. Te fantazyjnie oszlifowane kamienie (owalne, promieniste, poduszeczkowe, księżniczki, markazyty, perły, w kształcie serca) są tańsze za karat niż równej jakości diamenty o szlifie okrągłym brylantowym.

Okrągły szlif brylantowy stanowi prawie 75% wszystkich kupowanych diamentów. Szlif brylantowy pozwala wydobyć z diamentu jego niezwykły blask i ogień. Jego okrągły kształt ułatwia łączenie go z kształtami innych kamieni szlachetnych.

Szlif księżniczki to kwadratowy szlif brylantowy z ostrymi narożnikami i bokami, które wyglądają jak odwrócone trójkąty. Jest to drugi najbardziej popularny szlif po okrągłym szlifie brylantowym. Princess cut jest tańszy niż round brilliant-cut, ponieważ mniej surowca jest tracone podczas cięcia. Ma wyjątkową brylancję i ogień. Dobrze współgra z innymi kształtami kamieni szlachetnych.

szlif promienny to szlif brylantowy, który jest kwadratowy lub lekko prostokątny z czterema ściętymi rogami. Diamenty o szlifie promiennym zbliżają się do blasku i ognia okrągłego szlifu brylantowego.

Diamentyo szlifie owalnym to zmodyfikowany szlif brylantowy. Oferują one doskonałą brylancję i mogą wydawać się większe niż ich rzeczywista masa w karatach. Mogą również dawać złudzenie wydłużenia palca.

Szlif gruszkowy jest zmodyfikowanym szlifem brylantowym. Wygląda on jak łza. Tradycyjnie, spiczasty koniec kamienia jest skierowany w stronę paznokcia, a nie w stronę ciała. Szlif ten wymaga dobrej symetrii, aby uzyskać najbardziej przyjemny wygląd.

Markiza to zmodyfikowany szlif brylantowy, podobny do szlifu gruszki. Jest on spiczasty na obu końcach. Może sprawiać wrażenie większego niż diamenty o podobnej masie. Może również sprawiać złudzenie wydłużenia palca.

Szlif Cushion jest kwadratowy lub lekko prostokątny z łagodnie zaokrąglonymi rogami. Posiada duże fasety, które podkreślają jego brylancję i czystość klejnotu. Ma delikatniejsze iskrzenie niż szlif promienisty.

Szmaragd ma fasety schodkowe, od szerokich do wąskich. Może on dawać znacznie większy wygląd w przeliczeniu na karat, ponieważ większa część jego górnej powierzchni jest odsłonięta. Nie ma on błysku charakterystycznego dla innych szlifów diamentowych, ale jest uważany za elegancki i skromny. Ponieważ szlif Emerald łatwo pokazuje niedoskonałości, wymaga kamieni szlachetnych o wyjątkowej czystości i kolorze.

Szlif Asscher jest zazwyczaj kwadratowy lub lekko prostokątny. Fasety są cięte schodkowo podobnie jak w szlifie szmaragdowym, ale szlif Asscher jest bardziej błyszczący.

Szlif w kształcie serca to zmodyfikowany szlif brylantowy, który wymaga wyjątkowej symetrii, aby uzyskać przyjemny wygląd, a także lekkiego zaokrąglenia przed wierzchołkiem. Jest on uważany za prawdziwie romantyczny kształt.

Wskazówka dotycząca oszczędności: Możesz kupić diament w szlifie fantazyjnym oszczędzając do 25% lub więcej w stosunku do ceny diamentu w szlifie okrągłym brylantowym. Fantazyjnie oszlifowane diamenty są doskonałą opcją, aby uzyskać blask okrągłego brylantu za niższą cenę i w większym rozmiarze.

Waga karatowa

Waga karatowa diamentu jest często jednym z pierwszych czynników branych pod uwagę przez konsumenta. Wielkość diamentu może być jednak wzmocniona przez jego szlif i sposób mocowania. Mniejszy diament o odpowiednich proporcjach szlifu może mieć większą powierzchnię niż wynikałoby to z samej masy karatowej.

Wskazówka dotycząca oszczędności: Każdy krok w wielkości całego karata powoduje znaczny wzrost kosztu jednego karata. Wybór diamentu, który waży niewiele mniej niż cały karat, np. 0,90 zamiast 1,00 ct, lub 1,90 ct zamiast 2,0 ct itd. będzie kosztował mniej za karat, a niewielka różnica w rozmiarze nie będzie zauważalna.

Kolor

Kolor diamentu jest bardzo ważny. Diamenty, które gołym okiem widać w kolorze brązowym lub szarym, w znacznym stopniu pomniejszają piękno diamentu. Najwyższym standardem koloru diamentu jest bezbarwny lub biały diament. Dla większości ludzi jednak diament, który wydaje się biały gołym, niewprawnym okiem jest całkowicie pożądany. Najczęstszym wyborem klasy kolorystycznej dla diamentów w centrum pierścionka zaręczynowego jest F-H. W przypadku mniejszych diamentów, kolor nie jest tak ważny jak w przypadku większych rozmiarów.

Savings Tip: Aby uzyskać najlepszą wartość, wybierz diament prawie bezbarwny (w stopniu G-H).

Klarowność

Klarowność ma najmniejszy wpływ na wygląd diamentu, chyba że inkluzje (skazy) są widoczne gołym okiem. Najpopularniejsze klasy czystości dla centralnych diamentów w pierścionkach zaręczynowych to VS2 lub SI1.

Źródło: GIA

Skala czystości GIA zawiera 11 klas, przy czym większość diamentów zalicza się do kategorii VS (bardzo nieznacznie wliczone) lub SI (nieznacznie wliczone). Przy określaniu klasy czystości, system GIA bierze pod uwagę wielkość, charakter, położenie, kolor lub relief oraz ilość cech czystości widocznych pod 10-krotnym powiększeniem.

  • Bez skazy (FL) - żadne inkluzje ani skazy nie są widoczne dla wykwalifikowanego klasyfikatora przy powiększeniu 10×.

  • Internally Flawless (IF) - brak inkluzji i tylko skazy są widoczne dla wykwalifikowanego gradera w powiększeniu 10×.

  • Very, Very Slightly Included (VVS1 i VVS2) - inkluzje są trudne do zauważenia przez wykwalifikowanego gradera pod powiększeniem 10×.

  • Bardzo nieznacznie inkluzje (VS1 i VS2) - inkluzje są niewielkie i od trudnych do dość łatwych do zauważenia przez wykwalifikowanego gradatora pod powiększeniem 10×.

  • Lekko inkrustowane (SI1 i SI2) - inkluzje są zauważalne dla doświadczonego gradatora pod powiększeniem 10x.

  • Włączone (I1, I2 i I3) - inkluzje są widoczne pod 10-krotnym powiększeniem i mogą wpływać na przejrzystość i brylancję.

Wskazówka dotycząca oszczędzania: Wybierz diament, który ma inkluzje, ale nie są one widoczne gołym okiem.

Wybierz oprawę, aby zmaksymalizować efekt wizualny

Twój wybór oprawy może zwiększyć wizualny wpływ Twojego pierścionka zaręczynowego niezależnie od wielkości diamentu. Centralny diament, który jest otoczony przez mniejsze diamenty, znany jako "halo" design, da złudzenie znacznie większego diamentu. A diamond mounting that has side gems, either with diamonds or colored gems, will give the ring a bolder appearance. Oprawki z paskami, które są ozdobione diamentowym pavé, dodają efektu "iskrzenia". Jeśli Twój diament w pasjansie jest mniejszy, smukła opaska sprawi, że to właśnie on będzie w centrum uwagi. Mały diament na szerokiej opasce straci swoje znaczenie. Aby diament wydawał się większy, należy wybrać obrączkę o grubości od 1,8 mm do około 2,2 mm.

Oprawa halo.

Diament z kamieniami bocznymi.

Solitaire na smukłej obrączce.

Diamentowa obrączka typu Pavé.

Wskazówka dotycząca oszczędzania: Odpowiednie mocowanie zwiększy efekt wizualny Twojego pierścionka zaręczynowego, niezależnie od wielkości diamentu.

Niezależnie od Twojego budżetu, nasi specjaliści od diamentów w Turley Jewelers będą z Tobą współpracować, aby znaleźć idealny pierścionek zaręczynowy w najlepszej cenie. Zapytaj o nasze 12-miesięczne finansowanie bez odsetek!