Zaręczyny w stylu Kate Middleton
29

maja

Zaręczyny w stylu Kate Middleton

Pierścionek zaręczynowy ma szczególne znaczenie dla każdej kobiety, nawet jeżeli nie jest ona materialistką. Także dla takiej, która na co dzień niespecjalnie lubuje się w biżuterii. Oczekujemy czegoś z metalu szlachetnego i z odpowiednim kamieniem. Można znaleźć naprawdę wyjątkowe dzieła sztuki jubilerskiej.

Pierścionek Kate Middleton

Kate Middleton, w niedługim czasie pewnie królowa Wielkiej Brytanii, przywróciła modę na pierścionki z niebieskim oczkiem. W zasadzie trzeba by powiedzieć, że zrobił to jej wybranek, książę William, który sprezentował swojej wybrance właśnie taki pierścionek zaręczynowy, który pozostał w rodzinie po śmierci jego matki, księżnej Diany. Ten pierścionek zaręczynowy to osiemnastokaratowy szafir w otoczeniu 14 białych diamentów, a wszystko to na obrączce z białego złota. Jego cena może oczywiście zwalać z nóg, ale w sklepach bardzo szybko pojawiły się repliki tego pierścionka z tańszych materiałów, jak również znacznie tańsze pierścionki nim inspirowane.

Niebieskie oczka

Niebieski stał się bardzo popularny, jeśli chodzi o pierścionki zaręczynowe, ponieważ jest to kolor odnoszący się do spokoju i inspiracji, nieba i wody, a także jest to po prostu kolor, który zawsze pojawia się na ślubach. Przesąd mówi, że w ten dzień panna młoda powinna mieć coś niebieskiego i bardzo często tym czymś jest właśnie pierścionek zaręczynowy.

W niektórych przypadkach kolor niebieski jest po prostu kolorem lubianym przez naszą wybrankę lub jest to kolor jej oczu, dzięki czemu niebieskie oczko w pierścionku zaręczynowym jest rozwiązaniem specjalnie dla niej.

Jeśli szukamy niebieskiego pierścionka zaręczynowego, nie musimy od razu patrzeć po rozwiązaniach tak zjawiskowych, jak pierścionek Kate Middleton. Jubilerzy przygotowali dla nas wiele interesujących propozycji o znacznie niższych cenach.

niebieskie oczko

Topazy

Ciekawym rozwiązaniem może być wykorzystanie topazu. Jest to ostatnimi czasy jeden z popularniejszych oczek dla pierścionków zaręczynowych. Posiada bardzo intensywny kolor, który może jednak źle znosić wysokie temperatury. Zazwyczaj ten kamień łączy się z osobowością nieśmiałą, a także mówi się, że to dobry pomysł w przypadku osób mających problemy ze zdrowiem.

Akwamaryn

Inny, bardzo popularny niebieski kamyk to akwamaryn. Występuje w wielu interesujących kolorach, więc można poszukać czegoś ekstrawaganckiego. Jest to kamień kruchy, który jednak łączy się z odwagą, więc pasuje do osób asertywnych i decyzyjnych. Co ciekawe, łączy się go z ochroną przed bólami głowy i przeziębieniami.