Rzadko spotykane kamienie w biżuterii
1

czerwca

Rzadko spotykane kamienie w biżuterii

Jeśli kobieta preferuje oryginalną biżuterię nie powinna narzekać na brak ciekawych propozycji. Salony jubilerskie są rzeczywiście świetnie przygotowane i wybór jest naprawdę spory. Na uwagę zasługuje między innymi taka biżuteria, w której pojawiają się wyjątkowo rzadko spotykane kamienie. To właśnie taka biżuteria często będzie zachwycać wyjątkową różnorodnością kolorystyczną. Będzie to alternatywa dla klasycznej biżuterii.

Biżuteria z morganitem – nowoczesne, estetyczna, wyjątkowa

Morganit nie należy do kamieni, które są często wykorzystywane w przemyśle jubilerskim. Na rynku mamy coraz więcej takich bladoróżowych kamieni. Specyficzny odcień będzie się idealnie komponował ze złotem oraz z niewielkimi brylantami. Biżuteria z morganitem będzie pasować dla kobiet, które cenią sobie romantyczną stylizacji. Można decydować się na pierścionek czy kolczyki z tym kamieniem i będzie to pasować dla kobiety o jasnych włosach oraz błękitnych oczach.

Pierścionki z granatem – wyjątkowa estetyka dla każdego

Innym również ciekawym i rzadko spotykanym kamieniem będzie między innymi granat. Wbrew pozorom nie ma on granatowego koloru, ale będzie przypominał barwą owoc granatu. Charakterystyczna, ciemna czerwień może przywodzić na myśl odcień wytrwanego wina czerwonego. Biżuteria z granatem może być w białym albo żółtym złocie i będzie się dobrze prezentować.

jaki kamień szlachetny wybrać

Biżuteria z kamieniem mołdawit – nie tylko w formie akwarycznej

Dla Pań, które preferują odcienie zielenie w formie stonowanej dobrym rozwiązaniem będzie biżuteria z mołdawitami. To bardzo charakterystyczne kamienie, które mają ciemnooliwkową tonację, chociaż niekiedy pojawiają się także w jaśniejszej odsłonie. Kolczyki z białego złota z dodatkiem takich kamieni pasować będą dla kobiet, które mają śródziemnomorski typ urody. Na co dzień można będzie je nosić do sukienek bądź tez bluzek w kolorach takich jak cytrynowy, pomarańczowy czy czarny. Biżuteria z mołdawitami to dopełnienie klasycznych stylizacji oraz strojów w odsłonie sportowej.

Biżuteria nowoczesna z dodatkiem kamieni

Biżuteria atrakcyjna, która ma rzadko spotykane kamienie to dla wielu kobiet doskonały wybór i w ten sposób przygotowuje się wyjątkowe dodatki. Warto również zapoznać się z tym, jak wyglądają kolekcje kolczyków, bransoletek albo też pierścionków, które będą ozdobione drogocennymi oczkami i będą miały nietypowy oliwkowy kolor. Najbardziej wybredna amatorka na pewno będzie w stanie znaleźć dla siebie coś interesującego pośród takich kamieni szlachetnych.