16

kwietnia

Biżuteria antykwaryczna

Biżuteria jest jednym z szeroko rozumianych części naszego stroju, zdobi i upiększa całą sylwetkę. Oczywistym zatem jest, że jednym osobom będzie się podobało coś, a innym osobom będzie się podobało coś zupełnie innego. Młode panie zazwyczaj lubią ekstrawagancję, nietypowe wzory, bogate i oryginalne zdobienia. Kobiety dojrzałe zazwyczaj stawiają na przedmioty klasyczne, które można określić jako eleganckie i stonowane. Co wśród nich możemy znaleźć najciekawszego?

Perły

Niektóre rzeczy są bardzo uniwersalne, ale tym samym nie pasują tak naprawdę do niczego. Bardzo uniwersalne są też perły, ale ich uniwersalność nie jest nijaka. Perły i masa perłowa są rozwiązaniem podnoszącym elegancję każdego stroju i panie w sile wieku bardzo często starają się podkreślać właśnie swoją elegancję. Ciekawe są propozycje połączone ze srebrem, jak również tak zwane perły hodowlane, które posiadają złoty lub błękitny odcień. Zupełnie inne są perły Tahiti, które stosuje się z bardziej odważnymi kreacjami.

bransoletki

Bezpieczny bursztyn

Popularny jantar nie jest niestety aż tak popularny w jubilerstwie, jak być powinien. Jest to bowiem jeden z ulubionych elementów seniorek. Jest w miarę uniwersalny, dzięki czemu można go dopasowywać do wielu różnych stylizacji, jak również nadaje się do umieszczania w różnych miejscach. Z bursztynu można zrobić wszystko od kolczyków po pierścionki i bransoletki. Jest to też substancja, która posiada pewne właściwości leczniczy, pomagające zwłaszcza przy problemach z tarczycą. Bursztyn nie jest bynajmniej jednorodny – można znaleźć propozycje żółte, czerwone, pomarańczowe i po prostu brązowawe. Znalezienie wartościowej i dobrze utrzymanej biżuterii antykwarycznej jest obecnie niełatwe. Szukając odpowiedniego odkazu warto jest, więc skorzystać z salonów jubilerskich z tradycjami. Jednen z nich odnajdziemy w pobliżu krakowskiego Rynku, gdzie swój salon prowadzi jubiler z pasją do biżuterii antykwarycznej. Więcej na http://siudek.com.pl/bizuteria-antykwaryczna/b_chgm .

 

Kamea

Produkty na bazie kamei są zawsze bardzo stylowe. Jest to szczególnie dobre rozwiązanie, kiedy potrzeba jakiegoś dodatku do niespecjalnie wyjściowego ubioru, czegoś bardziej codziennego. Kamea jest zazwyczaj łączona z ciekawymi dodatkami, takimi jak agat czy muszla. Wielką zaletą kamei jest jej nie nachalny charakter oraz możliwość kształtowania jej na bardzo różne sposoby. Można znaleźć bardzo ładne zawieszki, kolczyki czy bransoletki z tego materiału, a szczególną uwagę warto zwracać na broszki, które potrafią być prawdziwymi dziełami sztuki. Dobrym pomysłem jest również łączenie kamei z białym lub klasycznym, żółtym złotem, chociaż traci się wtedy wielką zaletę tego materiału, czyli stosunkowo niskie ceny ozdób z niego wykonanych. Warto podkreślać, że kamea bynajmniej nie służy tylko za dodatek do strojów mniej oficjalnych. Strój galowy także jest w stanie na niej bardzo skorzystać.

Zobacz również