Fascynujące FAQ na temat kwietniowego diamentu
5

maja

Fascynujące FAQ na temat kwietniowego diamentu

Kamienie urodzinowe są zawsze uważane za wyjątkowe klejnoty, ale kwietniowy kamień urodzinowy jest wyjątkowy. Klejnotem kwietnia jest brylant. Diament jest również klejnotem rocznicowym dla osób obchodzących 10. i 60. rocznicę ślubu. Jako kamień szlachetny kwietnia, diament jest uznawany za króla kamieni szlachetnych. Oto kilka ciekawych informacji, których być może nie wiesz o tym wyjątkowym kamieniu szlachetnym.

Ogień i blask diamentu są cenione od wieków, chociaż wczesna historia diamentu nie jest znana. Niektórzy historycy szacują, że diamentami handlowano już w 400 r. p.n.e. Największe interesy związane z handlem diamentami miały miejsce w Europie w średniowieczu, a także w okresie renesansu. Istnieją istotne badania sięgające 1330 r. n.e., które pokazują cięcie diamentów w Wenecji. Handel diamentami rozkwitł w XV wieku wraz z otwarciem wschodnich szlaków handlowych. Istnieje średniowieczna biżuteria islamska, której powstanie datuje się na XIII wiek.

Diamenty po raz pierwszy zyskały popularność w Indiach. Starożytne teksty sanskryckie mówią o niezwykłej wartości i znaczeniu diamentów. W sanskrycie diament nosi nazwę "vajra", co oznacza również błyskawicę; w mitologii hinduskiej "vajra" była bronią Indry, króla bogów.

Zanim jednak dowiedziano się, że diamenty powstają pod ciśnieniem pod ziemią, wiele starożytnych cywilizacji wierzyło, że diamenty powstają w wyniku uderzenia pioruna w ziemię, który staje się stały. Inne wierzenie głosiło, że diamenty powstały z łez Boga.

Jednym z powodów, dla których naturalne diamenty są tak podziwiane i cenione, jest nie tylko ich blask i ogień, ale także sposób, w jaki powstają pod ogromnym ciśnieniem głęboko pod skorupą ziemską.

Każdy naturalny diament jest unikalny. Kiedy diament jest oceniany przez certyfikowany instytut gemmologiczny, sporządzana jest specjalna mapa pokazująca szczególne cechy każdego diamentu. Klasyfikacja klasyfikuje diament według koloru, szlifu, czystości i barwy - znanych jako cztery C. Te cechy, razem wzięte, określają wartość każdego diamentu.

Uważane za jedne z najtwardszych substancji na świecie, diamenty są znane od miliardów lat. Jest to najtwardszy kamień szlachetny zbudowany z jednego tylko pierwiastka: węgla. Tylko inny diament jest wystarczająco mocny, aby przeciąć diament.

W 1912 r. Amerykańskie Narodowe Stowarzyszenie Jubilerów opracowało listę kamieni szlachetnych przypisanych do poszczególnych miesięcy. Diament został wybrany na miesiąc kwiecień.

Do czasu, gdy kartel diamentowy DeBeers and Company rozpoczął swoją kultową kampanię reklamową "Diamenty są wieczne" w 1938 r., diamenty nie były popularne w pierścionkach zaręczynowych i ślubnych. Obecnie są one najpopularniejszym kamieniem szlachetnym w biżuterii ślubnej.

Diamenty są dostępne w kilku różnych odcieniach, oprócz bezbarwnego - czerwonym, żółtym, różowym, zielonym i niebieskim. Dostępne są w różnych odcieniach, od słabych po żywe. Najdroższe diamenty to te, które intensywnie się mienią, są jasne i kolorowe.

Pochodzące od greckiego słowa "adamas", oznaczającego "niezwyciężony", diamenty występują w szerokiej gamie kolorów, takich jak: czarny, niebieski, zielony, różowy, czerwony, fioletowy, pomarańczowy i żółty. Kolor zależy od rodzaju zanieczyszczeń, które są obecne w kamieniu. Na przykład żółte kamienie zawierają znikome ilości azotu, a niebieskie - boru.

Naturalne diamenty mieniące się intensywnym kolorem są rzadkie i mogą być wycenione wyżej niż bezbarwne diamenty o tej samej wielkości. Kolorowe diamenty są nazywane "fantazyjnie" kolorowymi. Ponieważ diamenty o fantazyjnym kolorze są bardzo pożądane, kolor jest czasami wprowadzany w laboratorium. Są one prawidłowo nazywane diamentami poddanymi obróbce kolorystycznej.

Diamenty często kojarzone były z wielkimi mocami leczniczymi. Wielu uważało, że diament może leczyć choroby mózgu, łagodzić zaburzenia pracy przysadki mózgowej i usuwać toksyny z krwi.

W średniowieczu uważano, że diamenty mają moc uzdrawiania i leczą dolegliwości związane z przysadką mózgową i mózgiem. Uważano, że podgrzewanie kryształu i kładzenie go do łóżka usuwa z niego szkodliwe toksyny, które wyniszczały organizm.

W całej historii diament prawie zawsze symbolizował wieczną i trwałą miłość i przypisywano mu zdolność do przynoszenia odwagi. Noszenie kwietnia birthstone jest powiedział, aby noszących szczęśliwsze w ich związkach, bardziej udane w pracy, i pomóc im budować siłę od wewnątrz. Diamenty są związane z innymi korzyściami, takimi jak jasność umysłu, równowaga i dobrobyt.

Diamenty były wysoko cenione przez Rzymian jako elementy pierścionków. Zachowało się kilka pierścionków zawierających nieoszlifowane diamenty, które obecnie znajdują się w kolekcji British Museum. Pliniusz pisze o diamentach w swojej Naturalis Historia, nazywając je "substancją, która posiada największą wartość, nie tylko wśród kamieni szlachetnych, ale także wśród wszystkich ludzkich dóbr".

Po upadku imperium rzymskiego diamenty całkowicie zniknęły z europejskiej biżuterii. Indie były jedynym źródłem diamentów aż do XVIII wieku, ale łańcuch dostaw do Europy Zachodniej był utrudniony z powodu braku rzymskich kupców.

Rozprzestrzenianie się chrześcijaństwa spowodowało, że przesądne atrybuty, które towarzyszyły kamieniom, zostały odrzucone, a diament stracił popularność w świecie europejskim. W przeciwieństwie do Europy klejnot ten cieszył się popularnością w świecie indyjskim i islamskim.

Jako kamień szlachetny lub jubileuszowy, diament jest wyjątkowy. Piękno tego wyjątkowego klejnotu sprawia jednak, że jest on najpopularniejszym kamieniem szlachetnym na całym świecie. Mamy nadzieję, że z przyjemnością zapoznali się Państwo z informacjami na temat wyjątkowych diamentów.

W naszym sklepie pod adresem 11219 South Dixie Highway, Miami, FL 33156 posiadamy pełną kolekcję oprawionych i luźnych diamentów. Na miejscu znajduje się duży bezpłatny parking, a dla Twojej wygody mamy prywatny pokój do oglądania diamentów. Masz pytania? Zadzwoń do nas pod numer (305) 252-1123.