Wybór pierścionka zaręczynowego
8

kwietnia

Wybór pierścionka zaręczynowego

Wybór pierścionka zaręczynowego to niełatwa sprawa, ponieważ odbywa się on w świcie paradoksu mówiącego, że miłość jest kwestia ducha, nie interesu, ale jako jej dowodu poszukujemy czegoś jak najbardziej prawdziwego i w dodatku drogiego. Jeśli chcemy, by pierścionek zaręczynowy nie zniknął w szkatułce zaraz po ślubie, powinniśmy bardzo poważnie podejść do jego zakupu. Teraz jest to nawet trochę trudniejsze niż jeszcze do niedawna, ponieważ klasyczny styl, czyli prosty wzór chaton z brylantem, powoli odchodzi do lamusa i dzisiaj raczej oczekuje się, że pierścionek zaręczynowy będzie miał trochę więcej do zaoferowania.

Mieszanka złota białego i żółtego

Klasyczny pierścionek zaręczynowy zawsze był złoty. Dzisiaj odchodzi się od złota żółtego na rzecz połączenia złota żółtego z białym. Takie asymetryczne propozycje bardzo często są dużo bardziej widowiskowe i do tego są uniwersalne w swojej indywidualności. Chodzi o to, że pierścionki z jednego rodzaju złota narzucają konwencję. W przypadku połączenia uzyskujemy sytuację, w której oba rodzaje złota mogą uchodzić albo za podstawę, albo za dodatek, dzięki czemu nadają się do wielu różnych aranżacji. Uważa się też, że połączenie samo w sobie wygląda lepiej od jednolitego koloru. W takich połączeniach często wybiera się kamień bezbarwny, ale nie jest to zasadą.

pierścionek jaki wybrać

Szafiry i rubiny w pierścionku

Największa zmiana dotyka tego, jaki kamień szlachetny znajdzie się w pierścionku. Coraz rzadziej wybierany jest diament, niezależnie od jego szlifu. Stawia się na kolor i to nie na kolor jednorodny, ale zazwyczaj jakieś połączenie. Mniejsze kamienie stanowią tło dla kamienia większego tworząc kontrast lub harmonię. Chodzi tutaj przede wszystkim o to, by stworzyć propozycję, która będzie pasowała do stylu wybranki. Pierścionki złote z diamentem są uniwersalne, ale tutaj nie chcemy uniwersalności. Chcemy podkreślać to kim jest i jak się czuje nasza wybranka. Trzeba jedynie uważać, by nie przeładować pierścionka zbyt dużą liczbą szczegółów, co potem skutkuje niestety utrudnieniem łączenia pierścionka z innymi kreacjami i inną biżuterią.

Niebieskie oczko

Wartym wspomnienia jest też styl retro, który odnosi się przede wszystkim do pamiątek przedwojennych. W takich stylach pojawiają się kształty geometryczne i silne, kontrastujące barwy. Najlepiej jest kupić coś, co po prostu powstało w epoce, ale oczywiście nie każdego będzie na to stać, przez co zazwyczaj po prostu sięga się po jedną z nowoczesnych propozycji stworzonych na podstawie stylistyki art deco czy vintage.