Prezenty na Dzień Matki - Piękna biżuteria
9

kwietnia

Prezenty na Dzień Matki - Piękna biżuteria

Dziś znamy go jako okazję do uczczenia pamięci mamy kwiatami, prezentami i czasem spędzonym z rodziną w wiosenną niedzielę. Historycznie rzecz biorąc, Dzień Matki wywodzi się od starożytnych Greków, którzy obchodzili wiosenne święto na cześć Rhei, matki bogów. Wcześni chrześcijanie w Anglii czcili Marię, matkę Jezusa, w czwartą niedzielę Wielkiego Postu - okresu poprzedzającego Wielkanoc. Później zmieniono ten dzień, by oddać hołd wszystkim matkom; zachęcano wiernych do powrotu do "macierzystego kościoła", gdzie rodziny zbierały się, by świętować to, co nazwano "Niedzielą Matczyną".

Amerykańscy koloniści zdecydowali się nie obchodzić Niedzieli Matczynej. Zamiast tego, dzień matki poświęcony pokojowi został zorganizowany w 1872 roku przez Amerykankę Julię Ward Howe. W 1907 roku, nauczycielka z Filadelfii o nazwisku Anna M. Jarvis rozpoczęła kampanię na rzecz ustanowienia narodowego dnia matki. Jej starania zakończyły się sukcesem, a w 1914 roku druga niedziela maja została uznana za oficjalne święto: Dzień Matki.

W Dniu Matki świętujemy kobiety, które wydały nas na świat. Jest to okazja, aby podziękować mamie za całą pracę, jaką włożyła w stworzenie, nauczanie i wychowanie Ciebie, obdarowując ją miłością, wdzięcznością i - w większości przypadków - przemyślanym prezentem.

biżuteria

Kwiaty są często najbardziej oczywistym prezentem na Dzień Matki, o czym świadczy ogromny wzrost obrotów w kwiaciarniach. Ale w przeciwieństwie do kwiatów, które kwitną, a potem blakną, przemyślany naszyjnik, para diamentowych kolczyków lub oszałamiający pierścionek z kamieniem szlachetnym upamiętnia mamę symbolem, który będzie trwał przez całe życie i będzie wywoływał cenne wspomnienia za każdym razem, gdy będzie go nosić. Według krajowej ankiety przeprowadzonej przez Momentum Research, matki zidentyfikowały biżuterię jako jeden z prezentów, które najbardziej lubią otrzymywać na Dzień Matki, preferencja, która wzrasta dla starszych matek.

Niektóre z najbardziej popularnych elementów biżuterii na Dzień Matki obejmują złote, srebrne i platynowe pierścionki. Gemstone pierścienie i wisiorki dodać splash koloru do jej kolekcji biżuterii. Dla dodatkowego znaczenia, można wybrać kamień, który reprezentuje jej miesiąc urodzenia. I nic nie bije wykwintną elegancję diamentów - gustowne diamentowe bransoletki tenisowe lub diamentowy pierścień jest klasycznym wyborem, który z pewnością zachwyci mamę. Jeśli Twoja żona lub matka jest szczególnie świadoma mody, możesz chcieć odkryć większe i bardziej niezwykłe style w pierścionkach, bransoletkach, ankletach lub naszyjnikach. Bransoletki i pierścionki z wygrawerowaną wiadomością to osobisty sposób, aby powiedzieć "dziękuję" w Dniu Matki.

Dzień Matki to coś więcej niż tylko prezenty, ale starannie dobrany upominek może pomóc przekazać, jak bardzo mama jest kochana i doceniana. Nigdy nie można odwdzięczyć się matce za lata ciężkiej pracy, jaką włożyła w wychowanie swoich dzieci, ale doskonały dodatek w postaci drobnej biżuterii może pomóc Ci sprawić, że jej dzień będzie wyjątkowy.