Jak umiejętnie łączyć kolczyki i fryzurę?
5

maja

Jak umiejętnie łączyć kolczyki i fryzurę?

Nie ma chyba takiej kobiety, która nie pragnęłaby tego, aby we własnej skórze czuć się dobrze. Nic więc dziwnego, że dopasowujemy nasz strój, fryzurę, dodatki i biżuterię do charakterystycznego dla nas typu urody po to tylko, aby ją jeszcze bardziej podkreślić. Biżuteria wydaje się w tym kontekście szczególnie interesująca, przyciąga bowiem wzrok i kieruje go na szczególnie ważne dla nas miejsca takie, jak dekolt, dłonie oraz twarz. Warto zatem poznać zasady, które pozwolą nam na możliwie jak najlepsze wyeksponowanie naszego piękna, a pierwszym krokiem niech będzie umiejętność połączenia wybranej przez nas fryzury oraz kolczyków.

Włosy długie i półdługie

Panie o długich włosach wcale nie stoją przed prostym zadaniem. Jeśli zdecydują się na kolczyki małe i delikatne, muszą się liczyć z tym, że nie zostaną one zauważone. Kolczyki zbyt duże także mogą być jednak niebezpieczne, sylwetka zacznie bowiem sprawiać wrażenie cięższej. Co więcej, duże koła zazwyczaj zaokrąglają twarz, podobną moc mają przy tym również kwadraty oraz trójkąty. Jeśli więc nosimy długie, rozpuszczone włosy, pamiętajmy o tym, że najlepszym towarzystwem będą dla nich kształty również długie ale także podłużne, kolczyki powinny więc wisieć wzdłuż włosów. Kolczyki w stylu boho również cieszą się powodzeniem, te jednak najlepiej sprawdzają się wówczas, gdy mamy do czynienia ze burzą loków.

kolczyki dla długich włosów

Kolczyki dla krótkich włosów

Jeśli preferujemy krótkie fryzury, pamiętajmy o tym, że te sprawdzają się najlepiej w towarzystwie niewielkich kolczyków. Nie oznacza to jednak wcale, że każdy kształt jest tak samo korzystny. Największym problemem może być wielkość, ta jest bowiem w stanie storpedować cały wizerunek i zaburzyć efekt końcowy. Nie można jednak zapominać i o tym, że rozwiązanie, które pasują koleżance, nie muszą sprawdzać się dobrze także w naszym przypadku, przy krótkich włosach bardzo duże znaczenie ma bowiem to, jaki kształt ma nasza twarz.

Grzywka na bok, koki i kucyki

Spora grupa fryzur charakteryzuje się tym, że odsłania całą naszą twarz. W takim przypadku możemy pozwolić sobie na odrobinę szaleństwa i wybrać kolczyki duże i odważne, a więc takie, co do których mamy pewność, że skupią na sobie swoją uwagę. Włosy, które są spięte dają nam też pewność, że duże kolczyki nie będą się w nich plątać. Jeśli wydaje nam się, że ozdoby duże i przyciągające wzrok nie są najlepszymi rozwiązaniami, najlepiej postawić na jeden mocny, ale dość dyskretny akcent. W tym kontekście znakomicie sprawdzają się kolczyki z perłami. Są charakterystyczna, a jednak nie ma obawy o to, że będą w stanie przyćmić odważne stylizacje, jakie zastosowałyśmy.